reklama 

Vítězné tažení podkrkonošské posádky na Rally Bohemia

6.7.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 659

Na letošní Rally Bohemia se přihlásilo 75 posádek v soudobých automobilech a 30 posádek v historických automobilech, které brázdily rally mezi léty 1960 - 1996. Právě mezi těmito automobily byla i přihlášená podkrkonošská posádka Štolfa - Krčmář s anglickým vozem Rover Metro GTI, který je jediným exemplářem, závodícím na evropském kontinentu jako původní produkční „Áčko“.

Vítězné tažení podkrkonošské posádky na Rally Bohemia

Panovalo dobré počasí, a tak si posádky nemohly tentokrát stěžovat na teplo jako při Rally Šumava/Vltava a nebo na silný déšť při Rally Český Krumlov. Hned první den se Štolfa s Krčmářem pohybovali hodně vpředu a sobotní etapu končili bez větších technických potíží na druhém místě. To si drželi i v nedělní etapě před Budilem a Vejvodou na BMW 2002 a s dost velkou ztrátou na vedoucího Freie s Šlégrem, kteří jeli velmi rychle.

V předposlední RZ Cetno ale nakonec odstoupil nejprve Frei s Šlégrem na závadu převodovky a později i Budil s Vejvodou na poruchu poloosy. Tím se Štolfa s Krčmářem dostali na první pozici a tu si už do cíle s přehledem pohlídali. Ze závodu vypadlo nejméně 10 posádek na technické závady, což dokládá náročnost soutěže.

„Bylo to krásné svezení, hlavně ten první den,“ pochvaloval si Jindra Štolfa, tentokrát velmi spokojený i s projevem Roveru Metro GTI. „Na některých místech jsme se dostávali do velké rychlosti, blízko maximálky Roveru, až mi trnulo,“ přiznával Miroslav Krčmář. „Každopádně to je veliký úspěch vyhrát takovou soutěž absolutně,“ dodal s úsměvem.

Podkrkonošská posádka nakonec přivezla tři ceny: za absolutní vítězství, vítězství v kategorii 5 a vítězství ve třídě F6. 

(jk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv posádky

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama