reklama 

Vydařená premiéra. Trutnov Open se tak do Uffa za rok vrátí

18.7.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1054

Hezká společenská akce na konci taneční sezony. Přání, které se proměnilo v realitu. Šestnáctý ročník mezinárodní soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích - Trutnov Open - se letos koncem června poprvé uskutečnil v Uffu. A jak tanečníci, tak pořadatelé i diváci si přesun ze sportovní haly ZŠ Komenského do „lesklejšího“ prostředí pochvalovali.

Vydařená premiéra. Trutnov Open se tak do Uffa za rok vrátí

S novým zázemím přišel hlavní organizátor Walter Elschek také s pozměněným konceptem akce, jejíž večerní program byl z části společenskou událostí. „V přestávkách mezi semifinálovými a finálovými koly taneční páry vyzvedly diváky ze židlí a zatančily si s nimi,“ prozradil nám předseda trutnovského oddílu Bene Dance Art Team. Když se tanečníci odebrali převlékat, lidé zůstali na parketu a tancovali sami.

Možná za to mohla zvědavost, jak Trutnov Open bude vypadat v Uffu, ke stolům v sále si našlo cestu více diváků, než bývalo zvykem. „Lidé ze svazu byli nadšení. Velké díky patří všem partnerům a hlavně pak těm, co už to s námi táhnou tolik let. Pomohli k tomu, že akce vyzněla tak, jak měla vyznít,“ uvedl Walter Elschek a byl rád, že Trutnov potvrdil pověst jedné z nejhezčích tanečních soutěží v republice.

V nejprestižnějších áčkových kategoriích mezi dospělými zvítězily moravské páry. Standardní tance ovládli Jakub Pozdišek a Ester Dostálová z olomouckého TK Olymp a v latinsko-americkém pásmu se porotcům (jedna porotkyně byla dokonce z USA) nejvíce líbil špičkový pár Marian Hlaváč a Tereza Maturová z TK Trend Ostrava. „Ještě jim není ani osmnáct let. Jsou momentálně naše největší želízko, které Česká republika má. Už vyhrávají i závody v zahraničí,“ poznamenal trutnovský taneční mistr na adresu páru, který pod Krkonošemi splnil svým prvenstvím jakousi povinnost.

Jen těsně unikla účast v šestičlenném finále latiny áčka, které bylo ten den nejvyšší třídou v Trutnově, dvěma domácím dvojicím. Aleš Holman s Monikou Merklovou obsadili sedmé místo a Jan Lípa s Jolanou Dragounovou osmé. Na stejné pozici se v béčku umístili i David Šafránek a Barbora Jacháčková. V této kategorii se BDAT ale blýskl i jedním párem ve finále, a to zásluhou Jana Lišky a Anežky Augustinové, kteří nakonec brali šesté místo. První místo ve třídě E získali Dominik Meisner a Adéla Fajfrová a stříbrnou příčku v déčku vybojovali junioři Martin Balán a Karolína Tučková.


V přestávkovém programu se představily i taneční skupiny BDAT.

Jak již bylo zmíněno, taneční premiéra v Uffu se setkala s kladnými ohlasy, takže pořadatelé nelenili a již se dohodli na termínu pro sedmnáctý ročník. Ten se bude konat v sobotu 22. června 2019. A jelikož trutnovský klub na svazu úspěšně žádal přes výběrové řízení o pořádání Taneční ligy, můžeme se za rok na Trutnov Open těšit na pestřejší program.

„Budeme ale muset vyladit nějaké věci, třeba položit taneční parket, protože na Taneční ligu musí být větší rozměr (20 x 14 metrů). Teď jsme byli přesně na okraji kování od výtahu v podlaze,“ poukázal Walter Elschek a na závěr ještě vysekl poklonu zvukařům a osvětlovačům. „Odvedli výbornou práci.“

Stupně vítězů - finále kategorie Dospělí A

standard:
1. Jakub Pozdišek a Ester Dostálová (TK Olymp Olomouc)
2. Daniel Makovec a Michaela Borovková (MZ Dance Team)
3. Tomáš Boldiš a Julie Rezková (MZ Dance Team)

latina:
1. Marian Hlaváč a Tereza Maturová (TK Trend Ostrava)
2. Mario Kiršner a Adéla Golombová (LR Cosmetic Dance Team Ostrava)
3. Martin Hejhal a Nilola Langerová (STK Praha)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama