reklama 

Halová sezona trutnovských tenistů dopadla dobře

25.4.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 368

Trutnovské tenisty a tenistky už brzy čekají turnaje pod otevřeným nebem, a tak přinášíme krátké ohlédnutí za úspěšnými výsledky v zimní halové sezoně.

Halová sezona trutnovských tenistů dopadla dobře

Tomáš Křepinský vybojoval po vleklém zranění hned na prvním turnaji stříbro v jednotlivcích. Hrálo se v areálu TJ Sokol Vysočany. Postupně porazil Takuya Hagino (6:0, 6:3), domácího Jakuba Mikulu (6:1, 7:6), Zorana Šťastného (6:2, 6:2) a nestačil až na Matyáše Vencla, kterému podlehl až v supertiebreaku hraném místo třetí sady (1:6, 6:2, 0:1).

Koncem března vyrazil na turnaj, který pořádal tenisový oddíl 1. Vestecká sportovní, ze kterého přivezl bronz ze dvouhry. V prvním kole porazil Daniela Blažku (7:6, 6:1) a poté Vojtěcha Doubka (6:4, 6:4). Nestačil až na o dva roky staršího českobrodského Vojtěcha Mareše, kterému podlehl (1:6, 3:6).

Zatím největšího úspěchu - zlaté medaile ze singlů - dosáhl na turnaji na TJ Sokol Vysočany, který se uskutečnil o prvním dubnovém víkendu. V prvním kole porazil o dva roky staršího Adama Odvárku (6:1, 6:1), poté o tři roky staršího Jana Johanidese a v nedělním finále Petra Koubovského (6:4, 6:3).

 

Simona Křepinská na úvodním lednovém turnaji v Hradci Králové vybojovala ve čtyřhře společně s Eliškou Hrabalovou stříbro. V prvním kole porazily po vyrovnaném průběhu pár Sokolová - Beranová v supertiebreaku (6:4, 4:6. 1:0) a poté si poradily s dvojicí Svobodová - Brabcová (6:4, 6:0). Ve finále bohužel podlehly domácímu páru Kunitsyna - Hejtmánková v supertiebreaku (3:6, 6:3, 0:1).

Na turnaji v areálu TJ Sokol Vysočany vybojovala Simona stříbro ve dvouhře. V prvním kole si poradila s Nicol Russovou (6:2, 6:1), poté s Viktorií Pávkovou (7:6, 6:2) a v semifinále s Vanessou Hozmanovou (6:2, 6:1). Ve vyrovnaném finále nestačila na Terezii Štěpánovou a padla po setech 7:5, 5:7, 0:1.

Že vysočanské kurty trutnovské tenistce svědčí, potvrdila ziskem dvou zlatých medailí z deblů, které vybojovala spolu s Julií Štruplovou. Nejprve v lednu si v prvním kole poradily s párem Russová - Bláhová (7:6, 6:0) a ve finále s o dva roky staršími soupeřkami Moravcovou a Seifertovou (7:6, 1:6, 1:0). Stejného úspěchu pak dosáhly na dubnovém turnaji, kde přehrály pár Bořová - Těhníková (6:4, 6:3) a poté opět o dva roky starší dvojici Brunclíková - Musilová (6:3, 6:0).

Výborné výsledky předvádí i hráčka Eliška Hrabalová. Na turnaji dorostenek v Hradci Králové brala třetí místo v soutěži dvouher. V prvním kole porazila Marii Sokolovou (6:2, 6:1), ve druhém Veroniku Kulhavou (6:4, 6:1) a teprve v semifinále podlehla Markétě Beladové (3:6. 4:6). Na halovém oblastním přeboru starších žákyň, který pořádal oddíl TJ Loko Trutnov, postoupila mezi nejlepších osm hráček ve dvouhře, ačkoliv je v této věkové kategorii nováčkem a setrvá v ní i příští rok.

Společně se Simonou Křepinskou vybojovala bronzovou medaili na turnaji 1. Vestecká sportovní ve čtyřhře. Porazily pár Šilhavá - Charvátová (6:2, 7:5) a v semifinále podlehly páru Těhníková - Hertlová (6:7, 1:6). Na březnovém turnaji v Roudnici nad Labem se radovala Eliška ze zlaté medaile. Její partnerkou byla tentokrát Simona Válková (Spartak Polička). Postupně porazily páry Čornyjová, Štruplová (0:6, 6:1, 1:0) a Zámečníková, Šilhavá (6:4, 7:5).

V kategorii mladších žáků Trutnov na únorovém mistrovsví republiky mladších žáků v Jablonci reprezentoval Martin Fiala. Los mu nepřál a narazil již v prvním kole na pozdějšího vítěze Petra Brunclíka, kterému podlehl 1:6, 0:6. V únoru si pak ale vylepšil náladu na turnaji starších žáků ve Dvoře Králové, kde hladce prošel až do finále a v něm pak porazil Libora Krále 6:3, 6:2. Stejně se mu vedlo i na posledním turnaji v Mladé Boleslavi, kde opanoval kategorii mladších žáků po čtyřech vítězných zápasech. Ve finále si hladce poradil s Janem Rosickým 6:0, 6:0 a získal Boleslavský pohár.

V kategorii mladšího žactva dělá oddílu radost Šimon Zháněl. Z halových turnajů dovezl tři stříbrné medaile. Na turnaji Tenis Cibulka zvítězil ve čtyřech utkáních v řadě a podlehl až v tom pátém finálovém. V turnaji na pražském Tempu podlehl rovněž až svému finálovému soupeři. Štěstí mu bohužel nebylo nakloněno ani v jeho třetím finálovém vystoupení doma v Trutnově, takže snad příště už to konečně bude ta vysněná zlatá medaile.

Velmi spokojeni jsou trenéři i s výkony Petra Javůrka v kategorii mladšího žactva. Za všechny jeho výsledky by rádi zmínili dvě stříbrné medaile, které vybojoval na turnajích v Poděbradech a Žamberku ve čtyřhrách. Bronz ze dvouhry pak přivezl z turnaje Linhart cup, kde zvítězil ve dvou utkáních a podlehl až v semifinále V. Vyčítalovi (3:6, 2:6).

M. Podrábský získal dva bronzy v singlech (Tenis Centrum Hradec Králové a TJ Loko Trutnov). Na domácím turnaji navíc společně se spoluhráčem F. Holubem porazili ve finále pár Svoboda - Vyčítal (0:6, 6:2, 1:0) a získali zlato.

Nejmladším úspěšným tenistou oddílu je věkem ještě babytenista Tadeáš Klacek, který si ze zimních turnajů přivezl jedno třetí místo z Poděbrad a dvě druhá místa ze Dvora Králové a Hradce Králové.

(oma, jkr, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama