reklama 

Nehraje se na výsledek a nevyhlašuje se vítěz turnaje

17.4.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 354

V sobotu zahájili Rytíři letošní sezonu kategorie do 9 let úvodním turnajem v Kostelci nad Orlicí, kterého se zúčastnilo pět týmu z regionu Severovýchod, v celostátní soutěži, která nese název Rookie ball U9 a spojuje družstva z Baseballové a Softballové asociace. Projekt přináší oproti ostatním soutěžím několik novinek a uvidíme, jaké ohlasy a reakce získá.

Nehraje se na výsledek a nevyhlašuje se vítěz turnaje

Jednou z novinek soutěže je, že se nehraje na výsledek a nevyhlašuje se vítěz turnaje.

Jednotlivé zápasy ale své vítěze znají - Rytíři postupně zvítězili nad týmy Klackařů Kostelec nad Orlicí (12:5), Baryba Velký Osek (15:3), Patriots Liberec (8:5) a nakonec remizovali v krásném utkání plném pěkných zákroků a obratů ve skóre s Bleskem Jablonec nad Nisou (8:8).

Po skončení turnaje následovalo vyhlášení dalších novinek projektu Rookie ball U9, a to výběr hráčů do All-star týmu a Rookie hráč.

Do All-star teamu (9 hráčů ze všech týmů na turnaji) byl dle hlasování trenérů ostatních družstev nominován Dan Rychlink, v kategorii Rookie (hráč/nováček s největším zlepšením, jakožto motivace pro ostatní začínající) byl nominován Jan „Jéňa“ Pokorný.


„Všichni hráči zaslouží poděkování za přístup a výkony, rodiče za diváckou podporu a budeme se těšit na sobotu 28. dubna, kdy pořádáme na domácím hřišti druhé kolo této soutěže,“ uvedl trenér Rytířů U9 J. Kyncl.

Dvě porážky od Blesků

V neděli si nachystal začátek sezony tým U13 Rytířů Trutnov ve dvou zápasech hraných na hřišti Blesků Jablonec nad Nisou. Opravdu pěkná utkání, ve kterých Rytíři doplatili na neúčast několika hráčů, když museli hrát s jedním autem v útoku (chybějící hráč v sestavě). A dokonce v prvním utkání chybělo Rytířům i kousek štěstí, když byli jeden aut od vítězství. Nakonec si ale z Jablonce odváží dvě prohry (15:14 a 13:6).

Co k tomu ještě dodat? Hrál se velmi pohledný baseball plný skvělých zákroků (ale i chyb), dlouhých odpalů, ulívek, dobrých výkonů nadhazovačů, za podpory zhruba 50 diváků (slušně zaplněná tribuna), na pěkném baseballovém hřišti za překrásného počasí. Prostě nic nechybělo.

Příprava proti Wayne‘s World

Smíšený slowpitchový tým si na trutnovský Red Field  pozval v neděli ke třem přátelským utkáním soupeře největší - tým Wayne‘s World. A přestože třikrát padl, nikomu to nevadilo. Utkání byla přípravou na sezonu, která vrcholovému slowpitchi začíná příští víkend mezinárodním turnajem v Pardubicích, za účasti českých špičkových týmů, ale i soupeřů z Německa, Holandska a Velké Británie. Je zcela jisté, že se bude na co koukat.

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytiri-trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama