reklama 

Rarita aneb Jak Binkovi zásobují trutnovský softball

4.4.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1279

Pět dcer a pouze ta nejstarší Bára unikla hraní softballu. Zahraje si jen tak pro radost, při nějaké rodinné příležitosti. Za to hodně fandí a občas funguje jako taxík. Anička, Maruška, Matylda a Fanča jsou členkami softballového oddílu při SK Horní Staré Město. A jejich rodiče nezahálí, tatínek Michal je dokonce trenér III. třídy a maminka Edita je od letošního roku licencovanou zapisovatelkou softballu. Takže o zábavu má celá rodina postaráno.

Rarita aneb Jak Binkovi zásobují trutnovský softball

Nejstarší Anička, která letos maturuje s vynikajícím prospěchem na trutnovském gymnáziu a uvažuje o studiu medicíny, hraje již za družstvo žen. Má za sebou i zahraniční zkušenost, dostala se v roce 2016 do celorepublikového výběru Little League a společně s týmem obsadila na evropské kvalifikaci v Holandsku překvapivé třetí místo.

Maruška, studující první ročník Střední školy hotelnictví a společného stravování v Teplicích nad Metují, sní o své vlastní kavárně, ale zároveň na sobě „maká“, aby potvrdila svou reprezentační zkušenost z ME kadetek v roce 2017 (stříbrná medaile) a usiluje o pozvánku do juniorského nároďáku. Maruška je poslední sezonu v dresu kadetek v „Horňáku“ a zároveň bude letos hostovat do extraligy juniorek do Arrows Ostrava.

Matylda a nejmladší Fanynka jsou sice ještě na prvním stupni základní školy ve Chvalči, ale už toho mají herně dost za sebou. Další zajímavostí je, že děvčata učí paní ředitelka školy Eva, Michalova první manželka. Eva všechny dívky ve sportu podporuje, fandí, občas vypomůže i drobnými sponzorskými dary.

Matylda s Fanynkou nejenže hrají extraligu za žákyně v HSM, ale zároveň hostují ve svých kategoriích za Rytíře Trutnov. Je to pro všechny hráčky skvělá zkušenost. Zahrají si s jinými trenéry, jinými dětmi a tzv. se otrkají i mezi kluky. A nasbírané zkušenosti uplatní při softballe ve svém mateřském oddíle. A to všechno je i velká zásluha jejich rodičů Michala a Edity.

Tatínek Michal začal se softballem už na střední škole, na gymnáziu v Čáslavi, kdy se pod vedením pana učitele Kučery dokonce v roce 1987 zúčastnil věhlasného turnaje O metu Mikrofóra v Mladých Bukách. Michal pak pokračoval se softballem na vysoké škole a když mu dorostly holky, začal s trénováním.

No, a Edita přece nebude trhat partu, nejen že vypravuje všechny holky na tréninky a zápasy, ale občas funguje jak místní doprava, kuchař a zásobovač na soustředěních a v průběhu zimní přípravy se dokonce stala licencovanou zapisovatelkou softballu.

V softballovém oddíle je více sourozeneckých dvojic, ale čtyři sestry a oba rodiče jsou asi rarita. Binkovi dokonce přivedli k softballu i neteř Elišku, hrající v HSM a synovce Ondru, který zkouší baseball u Rytířů.

Prostě sportuje celá rodina, a to se dnes už moc nevidí.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv rodiny Binkových

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama