reklama 

Softballistky zahájily sezonu skvěle, obstály v soubojích se zahraničními soupeři

26.4.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 463

Velký mezinárodní softbalový a baseballový turnaj Pony League, který každoročně pořádá pražský klub Eagles v tradičním termínu třetí víkend v dubnu, hostil letos v softbalové větvi šestnáct týmů v kategorii U16. A opravdu dobrých.

Softballistky zahájily sezonu skvěle, obstály v soubojích se zahraničními soupeři

Kromě českých klubů přijely do Prahy bojovat většinou reprezentační výběry svých zemí. Ze zahraničních týmů to byla Kalita Rusko, dva holandské nároďáky, dva ukrajinské celky, Srbsko, výběr Katalánska a výběr Londýna. K tradičním českým týmům patří SK Horní Staré Město, Eagles Praha, Joudrs Praha, nováček Beavers Chomutov a Storms Praha.

Pro zahraniční týmy je to příprava a sehrání svých národních týmů, pro české týmy je to spíš klubová příprava před zahájením sezony.

Trutnovská skupina nebyla úplně jednoduchá. Joudrs, Ukrajina a Holland B. „Věděli jsme, že pokud chceme hrát v horní skupině, potřebujeme porazit Joudrs a Ukrajinu a zkusit Holandsko,“ přiblížila trenérka Jana Klempířová. To se nakonec ukázalo jako dobrá varianta, i když s Ukrajinou se dívky z „Horňáku“ trápily (3:2), kdežto Holandsko je rozsekalo (4:14), ale v české obraně byla spousta.

V sobotu SK HSM čekal výběr Katalánska a Chomutov. Ani jeden lehčí soupeř. „S Katalánskem jsme začali skvěle. Hned v první směně tři body krásnými odpaly. Jenže zase v obraně přišly chybičky a prohrávali jsme 7:3. V poslední směně jsme dokázali otočit na 8:7 a stačilo jen v dohrávce udržet. Ale bohužel to se nepodařilo a prohra 8:9 byla na světě,“ přiblížila trenérka Klempířová vývoj zápasu se španělským soupeřem.

Holky si pak spravily chuť v utkání s Chomutovem a výhrou 9:3 se dostaly do bojů o páté místo. Tam je čekal ten samý holandský tým. Trutnovačky vrátily Nizozemsku porážku ze základní skupiny, vyhrály 5:3 a odnesly si plaketu za páté místo a zkušenost, že i předem „prohraný“ zápas se nemá vzdávat.

Celý turnaj vyhrálo Holandsko A, druhé místo obsadil Arrows Ostrava , třetí Eagles Praha, čtvrté výběr Katalánska, páté SK Horní Staré Město… Kompletní výsledky najdete ZDE.

„Nebylo úplně důležité vyhrát, ale přesvědčit se, že jsme na stejné vlně a úrovni, jako velmi silné týmy a kluby. A to se povedlo. Dívky to snad nakoplo do nadcházející sezony. Stmelili jsme tým, zažili spoustu legrace, ale i dvouhodinové čekání na dětské traumatologii v Thomayerově nemocnici. Naštěstí „jen“ odražená lícní kost od odskočeného balonu, ale i tak vyřazení hráčky z dalších bojů,“ hodnotila turnaj Jana Klempířová.

Ukázalo se, že zimní příprava, kdy se tým věnoval především útoku a v tělocvičně hodně pálkařskému tréninku, snad ponese své ovoce.

 (jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Beneš, Jana Klempířová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama