reklama 

Teamgymové gymnastiky se vyrovnaly se změnami pravidel i oslabením znamenitě

3.4.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 543

Brzké vstávání v půl čtvrté ráno, bezmála dvě stě kilometrů autobusem, marodka v řadách závodnic i trenérů, nová teamgymová pravidla a s tím související změny pódiových skladeb a akrobatických sérií… S tím vším se musely vypořádat v sobotu teamgymové závodnice gymnastického oddílu Spartak Trutnov na Poháru města Třebíče.

Teamgymové gymnastiky se vyrovnaly se změnami pravidel i oslabením znamenitě

Tři družstva trutnovských gymnastek vyjela v oslabení do Třebíče, kde se za účasti třiceti týmů z celé republiky konal první závod Českého poháru TeamGym  2018.

Dopoledne závodila nejmladší děvčata kategorie Junior I. V silně obsazené soutěži si mezi družstvy z Chropyně, Plzně, Příbrami, Bedřichova, Prahy, Frýdku-Místku, Třebíče a Svitav vedla velmi dobře a podala ve všech třech disciplínách vyrovnané výkony. Stačilo to na pěknou, i když tolik nepopulární čtvrtou příčku.

O milé překvapení se ve starší kategorii dívek do šestnácti let postaralo družstvo Junior II. V novém, a ještě o jednu závodnici oslabeném složení ustálo přeskok i akrobacii bez pádů, také pódiová skladba byla hodnocena mezi nejlepšími, a tak se Spartak mohl v konkurenci deseti týmů radovat ze stříbrného poháru se ztrátou pouhého půl bodu na vítězné družstvo KSG Moravská Slavia Brno. Velmi cenné stříbro a skalp výborných družstev z Chropyně, Bedřichova či Plzně.

Nejstarší děvčata kategorie Senior závodila v počtu pouhých šesti gymnastek, kde dvěma zbývajícím nedovolil startovat jejich zdravotní stav. Ženy dokázaly, že i v oslabení dokážou vyhrávat, zmobilizovaly síly nejen ty fyzické, samotný závod se jim podařil bez jediného pádu a s přehledem vyhrály před druhým Śokolem Vyšehrad o celých devět bodů. Zlatý pohár zvedaly nad hlavu za potlesku diváků zcela zaslouženě.

Náročný celodenní teamgymový maratón tak skončil příjezdem do Trutnova v pozdních večerních hodinách s bilancí zlato, stříbro a „bramborová medaile“.

Vítězství a výborná pohárová umístění v období změn gymnastických pravidel, nemocnosti děvčat jsou pro trenérky velkou odměnou a příslibem dalších úspěchů. Poděkování za nasazení patří celému týmu a  již teď můžeme držet pěsti do dalších pohárových závodů. Koncem dubna proběhne MČR v Praze, v červnu pak Brněnský pohár.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama