Volejbalové juniorky Loko zakončily sezonu

16.4.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 233

Víkendovými zápasy skončila letošní sezona pro volejbalistky trutnovské Lokomotivy, a to konkrétně v nadstavbové skupině první ligy juniorek.

Těmto zápasům předcházelo dvojutkání v Pardubicích, které holky bez větších problémů zvládly výsledky 3:0 a 3:1 na sety. Tato utkání měla být motivační pro poslední mač s Hradcem Králové. Tomuto soupeři holky venku dvakrát podlehly a v plánu byla vítězná odveta na domácím hřišti a zápasy to byly nadmíru dramatické.

Trutnov nezačal dobře a prohrál hned první set smolně 23:25. Druhý následně vydřel poměrem 27:25 a pak se konečně rozjel k celkovému výsledku 3:1 na sety. Soupeř ve třetím a čtvrtém setu nepochopitelně polevil a Trutnovačkám hru hodně usnadnil.

Druhý zápas měl zcela opačný průběh. Trutnov skvěle začal a povolil Hradci v prvním setu jen osm míčů. Pak si asi holky řekly, že už je zápas vyhraný a paradoxně další dva sety ztratily. Teprve za stavu 1:2 na sety začaly opět makat a zápas dotlačily do tiebreaku. V něm průběžně vedly, ale bohužel ho prohrály a tím i celý zápas výsledkem 2:3 na sety.

Trutnov měl v plánu útok na celkovou třetí příčku v nadstavbě, ale k tomuto cíli vedl jen plný bodový zisk s Hradcem a zároveň prohra České Třebové ve Střešovicích. Třebová nakonec prohrála, ale Trutnov bohužel body ztratil a skončil tak na čtvrtém místě. Cílem pro letošní rok bylo soutěž udržet, to se podařilo a Trutnov tak bude v první lize nastupovat i v příští sezóně.

11

Nutno dodat, že zápasy se z trutnovské strany nesly v uvolněném duchu, a to z jediného důvodu. Tímto zápasem totiž nekončila jen letošní prvoligová sezóna, ale zároveň končila své účinkování v týmu Lokomotivy výjimečná parta hráček. Ta prošla všemi věkovými kategoriemi a letos se s týmem loučí. Loučení sice nebylo stylově vítězné, ale na závěrečnou týmovou párty to žádný vliv nemělo a hráčky se s trenéry rozloučily s úsměvem.

Všem hráčkám, které téměř po celou dekádu dávaly fanouškům, trenérům a sobě samým to nejcennější, co mohly - tj. radost ze hry, se sluší upřímně a ze srdce poděkovat. Je nutné vyzdvihnout jejich přístup a týmový duch a do dalšího života jim popřát jen to nejlepší.

Sezonu zakončily o týden dříve i juniorky v krajském přeboru. Ty hrály ve sloučené kategorii kadetek a juniorek a skončily celkově na pátém místě. Tato soutěž byla Trutnovem hrána jako doplňková k první lize juniorek a celkový výsledek zde není až tak důležitý. I v té soutěži ale děvčata předváděla kvalitní výkony, dohrávala ji z personálních důvodů téměř pravidelně v minimálním počtu hráček a holky je potřeba za přístup stejně jako jejich starší kolegyně pochválit.