reklama 

Konečně! Rangers po třech letech vyhráli zápas

10.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 895

Radost z vítězství ke sportu bezpochyby patří. Hráči amerického fotbalu Trutnov Rangers ji ovšem dlouho nepoznali. Skoro tři roky. Naposledy slavili výhru 6. června 2015, kdy doma porazili teplické Nordians 46:16. V neděli 6. května 2018 svou černou sérii bez vítězství přerušili. V utkání severní skupiny třetí ligy porazili East Bohemia Bucks 27:0. Jedná se vlastně o historicky první vítězství Rangers v klasické hře s jedenácti hráči na hřišti. Před třemi lety ještě hráli zmenšenou verzi 7 na 7.

Konečně! Rangers po třech letech vyhráli zápas

Po dvou sezonách bez vítězství vstoupil Trutnov i do letošního soutěžního ročníku porážkami. V úvodním kole prohrál s příbramskými Bobcats 7:42 a ve druhém zápase nestačil na wroclawské Panthers. Premiérový zápas se zahraničním soupeřem pohráli Rangers doma 7:48. Vítězství se klub, který byl v Trutnově založen v roce 2007, dočkal až na třetí pokus.

Fotogalerii ze zápasu Rangers - Panthers najdete ZDE.

V neděli zajížděli Rangers do Valdic na půdu nově vzniklého mužstva Hurricanes Jičín, jehož hráči však zatím vystupují pod hlavičkou týmu East Bohemia Bucks. Hrát sami za sebe budou až od příštího roku. Dá se tak říct, že Trutnováci byli favoritem a po oťukávacím úvodu začali tuto roli naplňovat. V každé čtvrtině položili jeden touchdown.

Ten první měl na svědomí malý, ale mrštný runningback Šimon Malý, po 15yardovém běhu. Hostující obrana hrála proti domácímu útoku perfektně, yardy Bucks po zemi či vzduchem byly téměř nulové. Ve druhé čtvrtině zvýšil trutnovské vedení widereciver Kryštof Bojarský, kterého krátkou přihrávkou našel quarterback František Matyk. Ten se ve druhé polovině utkání zaskvěl i dvěma dlouhými pasy na 50 a 55 yardů. V obou případech z toho vytěžil body Martin Koza, jenž i třikrát skóroval z potvrzovacích kopů.

Rangers si výhru zasloužili a věří, že tým povzbudí před druhou polovinou sezony, ve které Trutnov čeká nejdříve příští víkend výjezd do Wroclawi a poté dva domácí zápasy s Šumperk Dietos (3. června) a odveta s East Bohemia Bucks (23. června).

Michal Bogáň    
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama