reklama 

O Rookie ballu i prvních bodech Alberta Ilieva, na Red Fieldu se bude hrát Superpohár

4.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 351

Prodloužený víkend Rytířů přinesl spoustu zajímavých zápasů.

O Rookie ballu i prvních bodech Alberta Ilieva, na Red Fieldu se bude hrát Superpohár


Rookie ball U9 na trutnovském Red Fieldu

Za více než krásného slunečného počasí se v sobotu konalo druhé kolo soutěže mladých baseballistů - Rookie ball U9. Pořádání turnaje padlo tentokrát na trutnovské Rytíře, kteří se tak mohli představit na domácím hřišti před větší diváckou kulisou.

Rytíři tentokrát dokonale využili domácího prostředí a stali se neoficiálními vítězi turnaje, když postupně zdolali Kostelec nad Orlicí 8:6, Jablonec 6:4, Velký Osek 15:0 a Liberec 17:3. Po skončení turnaje došlo k již tradičnímu vyhlášení All-star týmu, do něhož byli tentokrát nominováni Dan Rychlink a Vojta Minařík. V kategorii Rookie (nováček) získala ocenění Anežka Jakwerthová. Baseball je týmová hra a bez snahy všech hráčů v týmu by nebylo individuálních ocenění. Proto se Rytíři rozhodli ocenit za účast všechny týmy diplomy a medailemi, jako motivace do dalších turnajů.

Další možnost vidět mladé Rytíře na domácím hřišti máte o víkendu 12. - 13. května, kdy Trutnovští budou pořádat kvalifikaci na největší mezinárodní turnaj kategorie do 10 let - SUPERPOHÁR.

Mladí Rytíři začali v Pardubicích

V neděli vyjeli nejmladší hráči Rytířů na svůj první letošní turnaj, a to do Pardubic. Čekaly je tři zápasy s velmi dobrými soupeři z regionu Severovýchod. V prvním utkání nastoupili proti Orlíkům z Chocně, a přestože začali zostra v poli (čtyři odpaly - tři auty), úvodní zápas prohráli. „Hra v poli byla dobrá, auty nejen na první metě se nám dařily, avšak soupeř byl lepší na pálce. Celkové skóre 1:11 však nevystihuje kvalitu odehraného zápasu, který jsme odehráli,“ uvedla trenérka U7 Vendy Talábová. 

Druhý duel byl proti domácím Wayne´s po celou dobu velmi vyrovnaný. Konečné skóre hlásilo 13:8 pro domácí, avšak výhra byla připsána Rytířům, jelikož utkání bylo kontumováno z důvodu starších hráčů v týmu Wayne´s, což bylo již před turnajem domluveno. „Tentokrát se nám dařilo i na pálce a konečně jsme nasbírali více bodů. Dokonce i nejmladší hráč Albert Iliev si doběhl pro svoje vůbec první body,“ poznamenala trenérka Rytířů.

Ve třetím utkání proti Bleskům z Jablonce nad Nisou začínali Rytíři opět v poli a nedali soupeři šanci. Tři odpaly se rovnaly třem autům. Hned na to na pálce předvedli maximum a získali pět drahocenných bodů. Ve druhé směně se i soupeř blýskl plným počtem bodů ve směně, takže na další pálku Rytíři nastupovali za stavu 5:5. Nezaváhali a znovu získali plný počet bodů - 10:5. Další směna znamenala pro oba týmy dva body, takže po třetí směně byl stav 12:7. Konečné skóre 13:12 přineslo Rytířům výhru a svědčí o velmi vyrovnaném zápase, který přinesl nezapomenutelné okamžiky pro hráče i rodiče obou týmů.  

Sestava: D. Paták, F. Paták, F. Binková, V. Hlaváč, J. Šimůnek, Š. Habrún, A. Iliev a M. Říha; trenéři: V. Talábová , P. Iliev a O. Demuth.

Nedělní double na Red Fieldu proti Wayne‘s

U13: Rytíři Trutnov - Waynes Pardubice 8:12

No, moc se Rytířům na pálce nedařilo. Když se ale dostali na mety (po čtyřech špatných nadhozech soupeřova nadhazovače), už to vypadalo podstatně lépe. Krádeže met posunovali domácí do skórovacích pozic. Rytíři v zápase vedli 6:1, ale po střídání nadhazovačů se hostující hráči probudili a otočili na 7:6. Ve čtvrté směně ale přišla série chyb domácích a zdálo se být rozhodnuto. Rytíři se probudili a začali se opírat do nadhozů soupeře. Zápas ale ukončila neúspěšná krádež domácí mety ze strany Rytířů Trutnov.

Waynes Pardubice - Rytíři Trutnov 6:4

Druhé utkání hosté nezačali nijak slavně. Na první pálku šli po čtyřech dobězích Rytířů. Po chybách v obraně Trutnova snížili na 2:4. Nadhoz Trutnova omlátí prvního běžce na první metě o zem pořádnou porcí pick offů. Druhou směnu ale Waynes zvládne na velmi dobrou. Obrana nepustí Rytíře prakticky k ničemu (dva strikeouty a rychlý ground aut). V obraně si Trutnovští nechají nasázet čtyři bodíky a pouští vedení soupeři na 6:4. Poslední směna přináší krásný doubleout Wayne’s a Rytíři tak končí bez doběhu. A protože v dohrávce WW už, po hrubých běžeckých chybách, neskórují, utkání končí prohrou Rytířů 6:4.

U11 na Red Fieldu

Rytířská družina jedenáctiletých přivítala v prvním květnovém dni rivala z Jablonce - Blesk. Bylo více než jasné, že půjde o kvalitní baseball. Oba týmy chtěly urvat výhry. První zápas byl až do třetí směny vyrovnaný. Ve čtvrté směně domácí Rytíři konečně ukázali svou kvalitu na pálce a čtyřmi doběhy si zajistili vedení. V další směně přidali ještě tři body. Domácí nadhoz a obrana v poli odvedly skvělou práci, když dovolily za celý zápas soupeři jen dva doběhy. Výsledek 7:2 tak vyzněl pro domácí Rytíře.

Na druhý zápas soupeř nasadil opět kvalitní nadhoz a z domácí strany šel stejným směrem jako v prvním. Do třetí směny bez bodu. Za to soupeř nastoupil hned od začátku a několik chyb v obraně Rytířů mu dovolilo hned v první směně tři doběhy. Tým Rytířů se rozkoukal až ve čtvrté směně a dva body byly doma. V poslední směně přidal ještě jeden, ale to bylo všechno. Soupeř z Jablonce v průběhu zápasu přidával body a konečný výsledek vyzněl 3:10 pro Blesk.

„V obou zápasech bylo k vidění mnoho krásných zákroků v obraně a hodně dlouhých odpalů na obou stranách. Těšíme se na další zápasy a chceme vyhrát!“ řekl domácí trenér U11 Vladimír Minařík.

U15 na tripu v Liberci

Patnáctiletí „klacci“ se vydali na svůj první double do Liberce, proti domácím Patriots. Tým hrající pod neutrálním názvem North East Stars, který je složen půl na půl z hráčů Rytířů a pardubických Wayne’s se na hřišti potkal úplně poprvé. Naposledy se borci viděli na soustředění, které proběhlo ještě v hale.

Na začátku prvního zápasu se zdálo, že pálkařskou formu hráči NES tak nějak zapomněli doma. Při ohlášené poslední směně se však začaly dít věci nevídané. Pálky North East Stars začaly bušit do nadhazovačů soupeře a ti viditelně znervózněli a přidávali i mety zdarma. Výrazně znervózněl i jinak vynikající kečr Patriotů a dovolil hostům často skórovat „zadarmo“. Stav před posledním útokem Patriotů se zastavil na 12:12. Obrana MES zabrala a nedovolila domácím v dohrávce skórovat, a tak se šlo do tiebreaku. NE Stars zabodovalo šesti doběhy, a jelikož obrana nedovolila domácím více než třikrát skórovat, slavily „hvězdy“ první letošní vítězství.

Druhé utkání začalo ve stejných kolejích, jako skončilo první. Stars začali „řezat“ do nadhozů soupeře a ten opět chyboval v obraně. Předváděná hra tak přinesla celkem pohodové vítězství hostů 16:10.

Sestava: Potoček Adam, Trýzna Adam, Demuth Ondřej, Tomeš Erik, Trýzna Matěj, Novák David (všichni Rytíři), Filip Michal, Filip Jakub, Ipser Matěj, Havlíček Jaroslav, Málek Marek, Vondrák Jakub (všichni Wayne’s); koučing: Klempíř Roman, Kavan Petr, Filip Jan.

(bog, jky, vta, bba, vmi, rkl)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytiri-trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama