reklama 

Plazení, běhání, šplhání, brodění... To je Excalibur Race!

5.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1074

V cíli budete špinaví, mokří a vyčerpaní, ale šťastní. Extrémní překážkový závod Excalibur Race se po roce začátkem června vrátí do lyžařského areálu v Mladých Bukách.

Plazení, běhání, šplhání, brodění... To je Excalibur Race!

Hlavní novinkou druhého ročníku českých OCR závodů (Obstacle Course Racing) je, že se zápolení s překážkami na trati vojenského stylu roztáhne z jednoho dne do celého víkendu 2. - 3. června. „Z loňské sezony jsme měli ohlasy, že závodníci si chtějí vyzkoušet obě trasy, takže jsme jim vyhověli,“ hlásí organizátor Jakub Exner.

Mladobucký program tak zahájí sobotní KIDS závody (800 metrů), pak přijde na řadu trať SKY (6 km a 23 překážek) a hlavní vrchol se odehraje v neděli při závodu HELL (10 km a 32 překážek). „Za každou trať dostane závodník jinou medaili, které půjdou spojit a udělají jednu velkou,“ prozrazuje pořadatel další novinku.

Novinek bude ale daleko víc, ať už v zázemí nebo přímo na trati. „Například celý ročník s námi objede stánek Pulsmetry.cz, kde závodníci můžou vidět nové sportovní hodinky, které často používají,“ uvádí Exner. Co se týká překážek, už loni ve Vranově, což byl druhý závod série (letos přibyl ještě třetí díl - v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinačicích), postavili organizátoři několik nových „bariér“ a letos to nebude jiné. „Překážky se snažíme vylepšovat každým závodem,“ potvrzuje Exner.

Hodně zajímavou překážkou, která už byla použita na Moravě a na kterou se letos mohou těšit také v úpatí Krkonoš, bude UFO. „Jde o šplh na laně s překážkou uprostřed,“ vysvětluje pořadatel s tím, že přibydou i další silové „atrakce“. A nově budou také přidány překážky v lese. „Ale více už prozrazovat nebudeme,“ usmívá se Exner.

Účastníky závodu v Mladých Bukách prověří zajímává trať poskládaná přes celý lyžařský areál a právě nedaleký les, kde jsou mimo jiné jeskyně, skály i stará koryta potoků. V areálu poznáte i v červnu ledovou řeku Úpu, staré jezírko a mnoho dalších přírodních překážek. „Musíme říct, že prostředí se nám v prvním ročníku osvědčilo, tamní areál nám vyšel se vším vstříc a závodníci si ho pochvalují - velké parkoviště, čisté toalety, kvalitní jídlo a po sportovní stránce je to areál, který ukáže, jak jste v zimě trénovali,“ tvrdí Exner.

Hlavní závod na 10 kilometrů loni ovládl Lukáš Tyl z Přemyslovic. Trať zdolal za 1 hodinu 12 minut a 9 vteřin. Na kratší šestikilometrové trase zvítězil Petr Kostovský z Batňovic. Celkem pod Krkonošemi startovaly necelé dvě stovky závodníků.

„Momentálně už máme více přihlášených lidí než minulý rok, za což jsme strašně rádi a žene nás to dál,“ těší pořadatele zájem o závod, který chtějí, aby se každý rok posouval výše. Letos tak například plánují zaměřit se na závody dětí a jejich medaile. A pokusit se sehnat ještě více dobrovolníků, kterým už mohou dát i finanční odměnu.

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama