reklama 

Powerlifter Podolník má stříbro z mistrovství republiky

16.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 768

Mezinárodní mistrovství České republiky v powerliftingu, benchpressu a mrtvém tahu se uskutečnilo o víkendu v Praze. V kategorii juniorů do 100 kg závodil i trutnovský rodák Ondřej Podolník.

Powerlifter Podolník má stříbro z mistrovství republiky

Pro mladého závodníka se jednalo o jeho první soutěž v kompletním trojboji raw, a tak samotná příprava byla velice náročná. „Obešla se však bez zranění a komplikací, což považuji za hlavní úspěch,“ nechal se slyšet Ondrův dohlížetel na přípravu a stravu Petr Myšák. „Je to dobrý posluchač a rady si bere k srdci, snaží se jich využít a vidí, že každá rada má smysl,“ dodal na adresu svého svěřence.

Trojboj, který se skládá ze tří základních disciplín (dřep, benchpress a mrtvý tah ), je náročný sport, takže je de facto nereálné trénovat sám a bez pomoci ostatních. „Nešlo jen o rady k technice, ale bezpečnosti při trénování a samozřejmě, nesmí chybět psychická podpora, kterou ocení každý powerlifter,“ poznamenal Myšák.

Trutnovský junior má silnou spodní část, takže měl bodovat hlavně v dřepu a mrtvém tahu, kde se soustředí na techniku „sumo“, aby využil své silné nohy. A vyplatilo se. Výkony, které zapsal, mu dopomohly k druhému místu.

Dřepnul 260 kg, benčnul 140 kg a v mrtvém tahu odlepil od země 250 kg, když se však jednalo o pouze základní pokus. Při druhém pokusu s 265 kg situaci technicky neustál a v posledním třetím pokusu s 270 se na něm už podepsala únava. Pro Ondru to byly cenné zkušenosti.

Ted ho ale čeká dokončení studia, kterému je třeba věnovat svou pozornost. Nicméně nadále chtějí s Petrem Myšákem pokračovat i v dráze powerliftingu. „Ještě letos se pokusíme o další cenná místa v tomto krásném, ale náročném sportu.“

(pmy, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Ondřeje Podolníka

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama