reklama 

Rekordní Rekreant Cup ovládl Michal Kolář

18.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 566

Rekordní účastí 32 hráčů se mohl v sobotu pochlubit 9. ročník amatérského májového turnaje tenistů Rekreant Cup, který se hrál na trutnovských kurtech. Z prvenství se radoval favorit Michal Kolář. Mezi tenisty z celého kraje se výborně dařilo i místním hráčům Filipovi Rapanovi a Oldovi Martincovi, kteří se dostali až na stupně vítězů.

Rekordní Rekreant Cup ovládl Michal Kolář

Hráči se po odehrání zápasů na jede set ve skupinách rozdělili na hlavní část a soutěž útěchy a pokračovali KO systémem až do finále. Nejlepší tenisté museli v krásném slunném dni zvládnout až sedm náročných setů, takže kondice hráčů se projevovala naplno.

V soutěži útěchy se do finále probojoval místní mladý hráč (trenér) Honza Strachota, který však po boji nestačil na zkušeného dvorského matadora Petra Šulce a podlehl mu 2:6.

V hlavní soutěži se z místních hráčů dařilo Oldovi Martincovi, který musel při cestě do semifinále porazit dva registrované dorostence - Huberta Sajdaka z Polska 6:4 a Tomáše Pavla z Vrchlabí 6:2. Až v boji o finále nestačil na dalšího Trutnováka Filipa Rapana 3:6.

Ten si ještě předtím musel poradit ve čtvrtfinále s výborně hrajícím domácím Petrem Černým v poměru 6:3. Ve finále však již tahal proti svitavskému Michalu Kolářovi za kratší konec a na soupeřův razantní tenis již nedokázal najít odpověď. Prohrál 2:6.

Michal Kolář byl favoritem turnaje, ale ve skupině narazil na mladého Huberta Sajdaka, který mu uštědřil lekci 6:3. Od té chvíle ale nepoznal porážku a z Trutnova si odvezl cenné vítězství a další důležité body do žebříčku. Kolář se pravidelně účastní turnajů neregistrovaných hráčů série Malý Open  a v celorepublikovém žebříčku mu patří krásné třetí místo.

PERLIČKA TURNAJE

Pardubický hráč David Trojan přijel do Trutnova poprvé a vedl si výborně , nestačil až v semifinále na pozdějšího vítěze po velkém boji 4:6. Poté jsme jej vytáhli již neplánovaně ze  sprchy na boj o 3. místo a za  nepříznivého stavu 2:4 mu prasknul výplet na raketě a jelikož ke smůle to již byla  jeho ten den druhá prasklá raketa, neměl s čím zápas dokončit a nezbývalo mu nic jiného než podat soupeři ruku a zápas skrečovat...


Výsledky

osmifinále:
Vojtíšek - Všetečka 6:1, Trojan - Pavel Leoš 6:1, Kolář - Šneberk 6:4, Mádle - Holman 6:4, Rapan - Jůzl 6:1, Černý - Doubal 6:1, Martinec - Sajdak 6:4, Pavel Tomáš - Jirout 7:6.

čtvrtfinále:
Trojan - Vojtíšek 6:1, Kolář - Mádle 6:0, Rapan - Černý 6:3, Martinec - Pavel T. 6:2.

semifinále:
Kolář-Trojan 6:4, Rapan-Martinec 6:3

o 3.místo:
Olda Martinec - Trojan David 4:2 skreč

finále soutěže útěchy:
Petr Šulc - Jan Strachota 6:2

finále hlavní soutěže:
Michal Kolář - Filip Rapan 6:2 

(oma, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv turnaje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama