reklama 

Rytíři na Red Fieldu pořádají Stříbrný Superpohár

9.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 359

Kdo postoupí, zahraje si na největším mezinárodním turnaji v coach - pitch baseballu pro děti do deseti let v Evropě. Na kryblickém Red Fieldu se o víkendu uskuteční Stříbrný Superpohár, což je kvalifikační turnaj pro severovýchodní oblast, z něhož vede cesta na Zlatý Superpohár. Ten se bude hrát v Praze o prvním červnovém víkendu. Trutnovské Rytíře čeká boj o tři postupová s pěti soupeři.

Rytíři na Red Fieldu pořádají Stříbrný Superpohár

Stříbrný Superpohár už místní baseballový klub jednou pořádal, ale to bylo ještě v jeho začátcích, kdy SuperCup, jak se turnaj v roce 2012 poangličtil kvůli mezinárodním družstvům, neměl takové renomé. „Rok od roku se to zlepšuje. Turnaj má totiž ve svém hledáčku i Česká televize, tak se na organizátory kladou vyšší nároky,“ řekl ředitel trutnovského turnaje Roman Klempíř. Další kvalifikační turnaje letos pořádají Draci Brno, Klasik Frýdek-Místek, SaBat Praha a Sokol Hlubová nad Vltavou.

Coach-Pitch Baseball...

...je zjednodušenou formou baseballu, je přípravou pro budoucí hráče baseballu a softballu, který i malým dětem umožní hrát tyto pálkovací hry. Nejpodstatnější změnou je, že hráči neodpalují míč hozený nadhazovačem soupeřícího týmu, ale odpalují míč, který jim nadhodí vlastní coach (trenér), nebo jiný hráč vlastního týmu. Celá soutěž je určena dětem do deseti let věku (U10). Družstva jsou smíšená a hrají jej jak dívky, tak chlapci.

Rytíři Trutnov patří ke stálým účastníkům a kromě jednoho z dosavadních osmi odehraných ročníků si dokonce pokaždé zahráli na hlavním turnaji. „Společně s Jabloncem jsme v naší oblasti vždycky patřili mezi jasné postupující a na třetím místě skončil ten, kdo měl aktuální formu. Letos ale favorita mezi týmy nevidím,“ upozornil Klempíř.

Pod Krkonošemi si to o postup do Prahy rozdají domácí Rytíři, Patriots Liberec, Baryba Velký Osek, Orli Choceň, Waynes Pardubice a Blesk Jablonec. Týmy se nejprve utkají v základní skupině každý s každým (zápas trvá 60 minut + dohrávka) a pak budou následovat souboje o konečné umístění. Závěr sobotního hracího dne malým baseballistům ještě zpestří tzv. Masters, což jsou doprovodné disciplíny v hodu, odpalu, běhání po metách a souhře kolektivu.

Zajímavostí je, že SuperCup je jedinou soutěží, v níž se potkají desetileté děti, tato kategorie se jinak nehraje, v mistrovských soutěžích jsou kategorie U9 a U11. „Ale samozřejmě, že v týmu budeme mít i šikovné mladší hráče,“ uvedl ředitel turnaje a zároveň předseda oddílu. Trenéry výběru jsou Vladimír Minařík (trenér U11) a Jan Kyncl (trenér U9).

Pro diváky, kteří o víkendu zavítají na kryblický Red Field, budou připravené lavičky na sezení i stánek s občerstvením. „Hřiště se stále snažíme vylepšovat. Každý čtvrtek máme pravidelné brigády a někdy i nepravidelné,“ dodal na závěr ke stavu areálu Roman Klempíř. Finále je na programu v neděli od 15.15 hodin.

Program turnaje

sobota
9.00 Rytíři Trutnov - Waynes Pardubice (hřiště 1), Patriots Liberec – Blesk Jablonec (hřiště 2)
10.15 Baryba Velký Osek – Orli Choceň, Blesk Jablonec – Rytíři Trutnov
11.30 Orli Choceň – Patriots Liberec
14.00 Patriots Liberec – Rytíři Trutnov, Waynes Pardubice – Baryba Velký Osek
15.15 Baryba Velký Osek – Blesk Jablonec, Orli Choceň – Waynes Pardubice
16.45 Masters

neděle
9.00 Waynes Pardubice – Patriots Liberec, Blesk Jablonec – Orli Choceň
10.15 Waynes Pardubice – Blesk Jablonec, Rytíři Trutnov – Baryba Velký Osek
11.30 Orli Choceň – Rytíři Trutnov, Patriots Liberec – Baryba Velký Osek
14.00 utkání o 3. místo, utkání o 5. místo
15.15 finále

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv Rytířů Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama