reklama 

Smůla se přilepila na kola, přesto podkrkonošská posádka vede

28.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 543

Sto dvacet posádek odstartovalo do Rally Český Krumlov, z toho šestadvacet v mistrovství České republiky historických soutěžních vozů. Rally zahájila speciálkou na výstavišti v Českých Budějovicích, která se jela dokonce třikrát. A skutečně se potvrdily předpoklady, že počasí a volba pneumatik důkladně „zamíchá“ pořadím a donutí posádky k maximálním výkonům.

Smůla se přilepila na kola, přesto podkrkonošská posádka vede

Nálada v týmu posádky Jindřich Štolfa – Miroslav Krčmář byla výborná. To bylo patrné i z večerního servisu po páté rychlostní zkoušce, kdy se na voze Rover Metro, jehož trutnovský majitel tentokrát usedl na sedadlo spolujezdce bývalého továrního jezdce Škody, dělala pouze běžná údržba a dvojice vyrazila vstříc nočním rychlostním zkouškám na čtvrtém místě absolutního pořadí.

„Po dešti je na erzetách spousta vytahaného bláta, takže musíme v původním rozpise dělat korekce a reagovat na vzniklou situaci, zhodnotil páteční měřené úseky Jindřich Štolfa. Zkušený jezdec si však s těmito nástrahami tratě poradil a vše směřovalo k dalšímu kvalitnímu výsledku.

„První den byl očistec a hrubě těžká soutěž. Obdivoval jsem Jindru, jak se s tím popral a místy jsem trnul na těch nánosech bahna, když jsme letěli téměř bez ubrání lesem. Byly i drobné krizovky, ale Jindra vždy správně reagoval. Až se nám podaří utlumit „zadek“, tak to auto bude mít s Jindrou na daleko víc, zhodnotil náročnou jízdu spolujezdec Miroslav Krčmář.

Při pohledu do výsledkové listiny se zmíněná posádka se startovním číslem 107 pohybovala v jednotlivých erzetách na šestém, ale převážně čtvrtém místě a na RZ šest a osm pak byla třetí. Skvělý výsledek si pak připsali na sedmičce, kde byli dokonce druzí v MČR historiků. Spát šli na čtvrtém místě absolutního pořadí. Ve hře už nebyl hlavní favorit Vlastimil Neuman s vozem Ford Escort Cosworth. A když druhý den záhy odstoupil vedoucí a skvěle jedoucí Petr Šimurda po havárii, posádka Štolfa - Krčmář postoupila na třetí místo s dostatečným náskokem před čtvrtou posádkou.

Tento výsledek však nebyl posádce dán a jinak skvěle připravené auto řeklo po RZ dvanáct dost. Na přeskupení v Jelení zahradě v Českém Krulově se pod autem objevila kaluž oleje. Nakonec se ukázalo, že z převodovky vylítlo gufero poloosy a tím pro nás účinkování na této soutěži skončilo, přiblížil příčinu odstoupení Miroslav Krčmář. Bohužel se jednalo prakticky o banální závadu... Na soutěži byl přítomen i „dvorní“ Štolfův spolujezdec Zdeněk Hawel i závodník a kamarád týmu „Čechofrancouz“ Dominik Laurent.

Protože se každá etapa pro historické vozy hodnotila zvlášť posádka si připsala body za první den, které znamenají to, že posádka Jindřich Štolfa - Zdeněk Hawel (Miroslav Krčmář) je v čele absolutního pořadí MČR, stejně jako v hodnocení skupiny 5 a třídy F6. Další soutěží, které se podkrkonošská posádka zúčastní, je Rally Bohemia na přelomu června a července.

(pvy, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv posádky

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama