reklama 

Sportovec roku, který přes půl roku nezápasil, hubne a vyhlíží zlatý hattrick

17.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 922

Během slavnostního setkání se celou dobu dobře bavil. Při společném focení s Evou Vrabcovou Nývltovou dostal nápad, že by si mohli pamětní plakety pro nejlepšího sportovce města Trutnova prohodit. A když na závěrečném rautu gestikuloval rukama tak vehementně, že jednomu z hostů vyrazil z ruky talíř, který spadl na zem a rozbil se, přihlásil se jako ve škole a s úsměvem jen prohodil: „Moje chyba.“ Thajboxer Jakub Klauda je vtipálek, ačkoliv v ringu to tak nevypadá.

Sportovec roku, který přes půl roku nezápasil, hubne a vyhlíží zlatý hattrick

Pětadvacetiletý bojovník se na městském předávání sportovních cen, coby vítěz hlavní kategorie, objevil druhý rok po sobě. Letos se o pomyslné první místo v anketě ale ještě dělil s běžkyní Evou Vrabcovou Nývltovou. Lze však konstatovat, že ocenění za rok 2017 si tvrďák z Highlanders Spartak Trutnov zasloužil snad ještě více než za rok předchozí.

Loňská sezona totiž Jakubovi Klaudovi přinesla velké úspěchy. Ten první se zrodil na mistrovství světa v Minsku - stříbrná medaile. Poté se zaskvěl na Světových hrách ve Wroclawi - bronzová medaile. A zajímavou sbírku cenných kovů zkompletoval na evropském šampionátu v Paříži - zlatá medaile.

A právě obhajoba titulu starého kontinentu (už druhá po sobě, Klauda vyhrál Evropu i v roce 2016 ve Splitu), čeká našeho reprezentanta za necelý měsíc a půl.

Na historicky prvním mistrovství Evropy v Muay Thai v Praze! „Doufám, že se to povede a akce bude mít hojnou účast,“ řekl trutnovský bojovník.

O prestižní události v českých luzích a hájích svědčí už to, že mezi našimi „rváči“ v ringu probíhaly i nominační zápasy a na šampionát se podívají opravdu jen ti nejlepší. Trutnovského obhájce se však samozřejmě kvalifikační souboje netýkaly, a tak je docela zajímavá informace, že jeho poslední zápas byl ten finálový v Paříži proti tureckému reprezentantovi Serdaru Eroglovi. „Asi už teď budu jezdit jen na nějaká mistrovství,“ smál se Jakub.

Nebude pro něj více než půlroční zápasová pauza představovat problém? „To si nemyslím. Po fyzické stránce jsem na tom dobře. Kondici si udržuji celoročně sám, protože mě baví furt něco dělat. Teď už jen musím vyladit ten thajbox, což snad do té doby stihnu, takže by to mohlo dopadnout,“ pronesl fighter, který si základní technicky boje může projíždět klidně sám doma, ale na složitější „operace“ je nutný sparing.

Do našeho hlavního města se nejlepší evropští thajboxeři sjedou od 29. června do 8. července a do té doby bude muset například trutnovský bojovník shodit ještě i pár kilo, aby se vešel do kategorie -91 kg. „Před přípravou jsem měl stovku, teď už mám čtyři kila dole,“ pochlubil se po boku své přítelkyně, bývalé trutnovské basketbalistky Andrey Ovsíkové. Ta nyní působí v Hradci Králové, kam se za ní Jakub přestěhoval a v krajské metropoli pracuje u hlídkové policie.

A právě kvůli pracovním povinnostem musel pětadvacetiletý reprezentant odřeknout účast na zrovna v těchto dnech probíhajícím mistrovství světa v Mexiku, kde měl obhajovat stříbro. „Mrzí mě to, ale thajbox je stále jen můj koníček,“ nechal se slyšet dvojnásobný mistr Evropy. To jde, ne? Bude se na začátku července radovat ze zlatého hattricku?

Michal Bogáň                
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama