reklama 

Teamgymové závodnice Spartaku obhájily titul mistryň republiky

6.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 961

Je to doma! Gymnastkám trutnovského Spartaku se skvěle vydařilo jejich vystoupení na mistrovství ČR v soutěži TeamGym v pražském Chodově. Mladší sestava se umístila na třetím místě a starší dívky se staly po roce opět českými mistryněmi. Šampionát ve sportovní hale Jedenáctka (27. - 29. 4.) byl také již tradičně součástí mezinárodního poháru International Cup for Clubs TeamGym.

Teamgymové závodnice Spartaku obhájily titul mistryň republiky

Za úspěchem do Prahy se minulou sobotu vypravila dvě trutnovská družstva - Junior II. a Senior, aby v „severském trojboji“ předvedla svůj um v celorepublikové konkurenci.

A že se opravdu dařilo!

Mladší tým gymnastek do šestnácti let ve složení Chaloupková, Seifertová, Valterová, Hauptová, Oravcová, Slavíková, Hellingerová a Krejčí vstoupil během dopoledne do soutěže skvěle odcvičenou pohybovou skladbou, za kterou si od rozhodčích vysloužil druhou nejvyšší známku. Na trampolíně a tumblingu se však děvčata nevyvarovala několika chyb a tak jim stříbro uteklo o pouhé tři desetiny bodu.

V konkurenci čtrnácti týmů trutnovská děvčata vybojovala nádherné třetí místo za prvním Brnem a druhou Chropyní.

Po obědě se už netrpělivě čekalo na závod v kategorii Senior. Skvěle připravené trutnovské družstvo děvčat nad šestnáct let od začátku závodu nenechalo nikoho na pochybách, kdo tu hraje prim.

A tak se dívky Tereza Svobodová, Michaela Bachtíková, Eliška Slavková, Eliška Krejčí, Veronika Krejčí, Kamila Krejčová, Kateřina Bydžoská a Nikola Ježková předvedly ve skvělém světle, ať už se jednalo o dvojná salta z trampolíny nebo těžké akrobatické řady na tumblu. Na výbornou „zajetá“ pohybovka už jen dotvořila konečný výsledek a obrovskou radost celého realizačního týmu.

Zasloužené vítězství a mistrovský titul před pražským celkem a družstvem ze Dvora Králové.

Gymnastky za svoje prvenství převzaly z rukou předsedy České gymnastické federace zlatý pohár a medaile. Pro ty si kromě gymnastek došlo i duo trenérů Jiří Matuška a Hana Jarošová, bez nichž by to prostě nešlo.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama