reklama 

Trutnov hostí kuželkářské finále Českého poháru

30.5.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 212

Městu Trutnov, TJ Lokomotiva Trutnov a jejímu kuželkářskému oddílu se dostalo velké cti - na čtyřdráze v Olympu bude tento víkend pořadatelem finále Českého poháru PRO-TEC Cup družstev mužů.

Trutnov hostí kuželkářské finále Českého poháru

Finále se účastní čtyři nejúspěšnější celky v poháru, které v soutěžním ročníku 2017/2018 prošly pavoukem až na vrchol. Dva účastníci jsou z československé Interligy - SKK Rokycany a Loko Česká Třebová a dvě družstva působí v nejvyšší české soutěže (1. liga) - TJ Třebíč a Hvězda Trnovany. 

V Trutnově přivítáme opravdu elitu českého kuželkářského sportu, a tak si připomeňme jen některé hvězdy.

Jan Bína z České Třebové nás reprezentoval na mistrovství světa v Kluži, které skončilo před pár dny, a vybojoval titul mistra světa v kombinaci. V soutěži jednotlivců juniorů získal stříbrnou medaili a bronz přidal i mezi muži.
Jan Endršt z SKK Rokycany) je čerstvým mistrem světa v tandemech.

Pavel Jiroušek, Ondřej Topič (oba Česká Třebová) a Petr Dobeš ml. (TJ Třebíč) byli rovněž účastníky světového šampionátu.

Dále se představí pětapadesátinásobný reprezentant Roman Pytlík (SKK Rokycany) a dvacet reprezentačních startů má na svém kontě i jeho oddílový kolega Daniel Neumann a další a další.

Význam akce podtrhuje i působení viceprezidenta mezinárodní federace NBC a prezidenta Českého kuželkářského svazu Jiřího Jančálka ve funkci zástupce svazu. Hlavním rozhodčím bude mezinárodní rozhodčí Jiří Tůma z Liberce, pomáhat mu bude Milan Kačer z domácího oddílu. Účast na nedělním slavnostním vyhlášení výsledků pak přislíbil i starosta Trutnova Ivan Adamec.

V činnosti pak bude pod vedením předsedy oddílu Romana Kyncla celý štáb členů kuželkářského klubu, kteří se postarají o hladký průběh soutěže, zajistí patřičnou starostlivost o účastníky finále, občerstvení apod.

Program turnaje

sobota 2. 6.
15.00: 1.semifinálové utkání Hvězda Trnovany - SKK Rokycany
17.30: 2. semifinálové utkání Loko Česká Třebová - TJ Třebíč

neděle 3. 6.
8.30: utkání o 3. místo
11.00: finále 

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční cca v 13.30 hodin.

(pho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama