reklama 

Domácí softballistky na turnaji bez porážky

24.1.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 736

Trutnov - Uplynulý víkend na ZŠ Mládežnická ve spolupráci s KZČ Eldorádo měřily své síly softballistky do 16 let, a to nejen z naší republiky, ale i z Polska. 38. ročník Trutnovského Draka – Memoriál Lucky Ryšavé přivítal domácí SK Horní Staré Město, polské Kutno, Chemii-Kotlářku Praha, Eagles Praha, Joudrs Praha, Storms Praha, SaBaT Praha a Radotín.

Domácí softballistky na turnaji bez porážky

Tento tradiční turnaj je zpestřením zimní přípravy dívek, nehraje se zcela podle „venkovních“ softballových pravidel, ta jsou upravena pro možnosti haly. „Volíme variantu, kdy se nepálí z nadhozu, ale ze stativu, protože nadhazování je velice specifická činnost a dívky, které nadhazují, v tomto období pilují technické nadhozy,“ prozradila domácí trenérka a organizátorka turnaje Jana Klempířová. Ze stativu je pak hra daleko rychlejší a pro diváky zábavnější.

Vše dopadlo pro „Horňák“ dobře, obhájily prvenství z loňského roku, a to s velikým náskokem.  Velký otazník bylo polské Kutno, protože se ještě turnaje tento tým nezúčastnil, ale hned po prvním zápase bylo vidět, že se není čeho bát. Jak řekl jejich trenér, jeli na zkušenou a chtěli vidět, na jaké úrovni jsou děvčata v Čechách.

Svou premiéru, i když ne na „opravdovém“ softballe měl i nový rozhodčí Petr Žák, který se velice dobře vedl a plnil si povinnosti, aby mohl od sezony 2018 plně rozhodovat softballové zápasy. Rozhodoval zápasy pod vedením dlouholetého rozhodčího a člena Síně slávy Českého softballu Petra Borovce.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, takže se hrálo v sobotu od 9 do 21 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin. Zápas střídal zápas. Některé byly velice vypjaté emočně a jednou muselo dokonce dojít na tiebreak.

„Poděkování patří rodičům, kteří přispěli dle svých možností buď cenami pro týmy, nebo pomocí s úklidem, hráčkám z družstva žen, které pomáhaly s „pískáním“ a organizací.  A samozřejmě fanouškům na ochozech. Také bufet jel skvěle díky Jardovi a brigádnicím,“ uvedla Jana Klempířová.

Zároveň s turnajem proběhlo i školení zapisovatelů Iscore Standart. Zkoušky úspěšně splnili Edita Binková, Anička Binková a Káťa Jindrová (SK Horní Staré Město), Jan Kyncl a Gabriela Horčičková (Rytíři Trutnov) a Vendula Hanáková (Sparks Mladé Buky). Osvěžili si své znalosti i další, kteří ale neskládali zkoušky.

Pořadí turnaje

 

vítězství

doběhy

obdržené

1.  Trutnov

7

212

69

2.  Joudrs

6

170

131

3.  Eagles

4

188

122

4.  Storms

4

159

157

5.  Sabat

3

155

157

6.  Radotín

3

139

142

7.  Kotlářka

1

140

204

8.  Kutno

0

69

216

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, Tomáš Pek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama