Zlato a stříbro z oblastního přeboru pro Simonu Křepinskou

31.1.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 439

Trutnov - Nová nafukovací hala v tenisovém areálu v Trutnově byla o víkendu svědkem skvělého úspěchu domácí hráčky Simony Křepinské. Na přeboru východočeské oblasti starších žákyň vybojovala stříbro ze singlů a k tomu přidala zlato z deblů.

Trutnovský oddíl rovněž reprezentovaly také Ester Köhlerová, Aneta Martincová, Klára Melicharová, Natálie Nývltová a Eliška Hrabalová. Los však domácím tenistkám příliš nepřál, když hned ve čtvrtfinále proti sobě stály dvě nejlepší oddílové hráčky.

Při cestě za stříbrem Simona v osmifinále porazila Stellu Ježkovou (6:0, 6:1). Ve vyrovnaném boji o semifinále nakonec zvítězila nad oddílovou spoluhráčkou Eliškou Hrabalovou 6:1, 6:2. Semifinálový zápas s Lilien Lašákovou připravil Simonu o spoustu sil. Po ztraceném prvním setu, ve kterém vedla 5:3, neproměnila setboly a soupeřku udolala až po více než tříhodinové bitvě 5:7, 6:4, 6:3. V pondělním finále ji únava z předchozího dne neumožnila podat optimální výkon a Magdaléně Smékalové podlehla 2:6, 3:6.

Skvělé turnajové tažení završila Simona ziskem zlaté medaile ze čtyřher. Spolu s chotěbořskou Sárou Brabcovou postupně přehrály pár Ježková - Brožová 6:1, 7:5 a poté v semifinále také pár Nermuťová - Dufková 6:1, 6:0. Vývoj pondělního finále, ve kterém nastoupily proti páru Svobodová - Válková, měl v obou setech stejný průběh. Za stavu 3:5 dokázaly Simča a Sára zvrátit nepříznivý stav, srovnaly a oba sety vyhrály v tiebreacích 7:4, a tím i celý zápas 7:6, 7:6.

Vpravo stojí vítězky Simona a Sára.

Úspěchy trutnovská tenistka sklízí i na turnajích dorostenek. Počátkem roku vybojovala s Eliškou Hrabalovou stříbro ve čtyřhře na kurtech Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové, když nestačily až na domácí pár Kunitsyna - Hejtmánková, kterému po vyrovnaném průběhu podlehly 3:6, 6:3 a v supertiebreaku 5:10.

Zleva Eliška a Simona.

Před čtrnácti dny ve Vysočanech získala Simča spolu s Julií Štruplovou zlato v deblu a o týden později zde brala stříbro v singlech, když ve finále jí zlato uniklo jen o vlásek. V prvním setu zvítězila nad Terezií Štěpánovou 7:5. Ve druhém setu trutnovské naději nevyšel začátek. Za stavu 2:5 sice ještě dokázala srovnat skóre, ale dále už měla navrch soupeřka, která dotáhla druhý set do vítězného konce (7:5) a poté i celý zápas, když v supertiebreaku zvítězila 10:6.