reklama 

Gymnastky Spartaku jsou mistryněmi a vicemistryněmi republiky v TeamGymu

14.11.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 694

Gymnastický oddíl Spartak Trutnov ve spolupráci s Komisí všeobecné gymnastiky MR ČASPV uspořádal v sobotu již počtvrté Republikovou soutěž ČASPV TeamGym 2018. Soutěž byla zároveň pátým závodem Českého poháru OPEN. Závod v kategoriích TeamGym Junior, Senior a Tria se konal s podporou projektu SforAE - Sport pro všechny a životní prostředí.

Gymnastky Spartaku jsou mistryněmi a vicemistryněmi republiky v TeamGymu

TeamGymový maraton začal sportovcům a organizátorům kolem sedmé hodiny ranní. Přeměnit basketbalovou halu při ZŠ Komenského v halu teamgymovou se podařilo pořádajícímu celku již v páteční odpoledne, a tak si 45 družstev z celé republiky mohlo zazávodit na tumblingu (pružný akrobatický pás), ve skocích z malé trampolíny a na koberci14 x 16 metrů pro pohybovou skladbu.

Byl to den „nadupaný“ obdivuhodnými sportovními výkony s hudebním doprovodem, plný napětí a akce, očekávání, euforie, ale i slziček, když se sem tam něco nepovedlo. O zdárný průběh závodu se starala dvacítka rozhodčích, samozřejmě trenéři a trenérky, ale organizační tým od ředitelky soutěže, přes moderátory, technickou četu, počtářskou komisi, lékaře, „občerstvovací zázemí“, rodiče... Těm všem včetně sponzorů je třeba poděkovat. Bez nich by se nepodařil závod na tak skvělé úrovni.

A jak to dopadlo pro trutnovské týmy?

V kategorii Senior (nad 16 let) byli diváci svědkem posledního vystoupení úspěšného trutnovského celku nejstarších děvčat ve složení V. Krejčí, T. Svobodová, M. Bachtíková, E. Krejčí, K. Krejčová, E. Slavková, K. Bydžovská a N. Ježková. V příští soutěžní sezoně některým z nich studijní či pracovní vytížení již nedovolí pokračovat v tréninku a závodění.

Na domácí půdě se s naplněným hledištěm rozloučily jak jinak než prvním místem a staly se mistryněmi republiky pro rok 2018. Na zlatý stupínek však v sobotu vystoupaly hned dvakrát, když z rukou předsedy ČGF pro TeamGym Petra Grygy převzaly i zlatý pohár pro nejúspěšnější seniorský republikový tým závodu Českého poháru 2018, který vyhodnocuje celoroční závodní výsledky.

Za hudebního doprovodu písně We Are The Champions od skupiny Queen se o dojemnou atmosféru za potlesku diváků postaral trenér Jiří Matuška, který děvčatům předal kytičku a poděkoval za vzornou reprezentaci oddílu.

I v kategorii Junior II. (do 16 let) měl Spartak své želízko v ohni. Děvčata začala své vystoupení na pódiové skladbě a obdržela druhou nejvyšší známku za provedení. Před domácím publikem si družstvo věřilo a chtělo dokázat, že loňské republikové stříbro nebylo náhodné. Na akrobacii sice udělalo pár chybiček, ale čistě provedený přeskok bez pádů posunul jejich sen ke skutečnosti.

Tým dívek ve složení S. Chaloupková, A. Seifertová, A. Valterová, A. Hauptová, B. Oravcová, K. Slavíková, P. Hellingerová a N. Krejčí si u rozhodčích vysloužil druhé nejvyšší bodové ohodnocení a stal se v konkurenci deseti družstev zaslouženě za vítězným celkem Brna vicemistrem republiky.

Ke stříbrné příčce z Republikové soutěže ČASPV družstvo přidalo ještě celkové druhé místo v Českém poháru a radost děvčat i trenérek byla doslova „hmatatelná“.

Velké zlepšení ukázala trutnovská děvčata v kategorii Junior I. (do 11 let ). Družstvo ve složení V. Kerhátová, N. Mládková, F. Prokůpková, K. Koubková, K. Pávová, B. Muhlová a N. Valentová předvedlo svůj nejlepší výkon sezony a v provedení se umisťovalo na nejvyšších pozicích. Díky nižší obtížnosti prvků to však na medaile nestačilo, a tak z toho pro tentokrát bylo šesté místo, které je však v konkurenci sedmnácti družstev z republiky velkým úspěchem.

Ve večerních hodinách proběhl i závod trií, což je teamgymový dvojboj na akrobacii a trampolíně. Je připraven pro gymnastky a gymnasty, kteří nevytvoří vícečetné družstvo, ale i tak si skupinka tří až pěti závodníků může zasoutěžit. Za Trutnov nastoupila dvě družstva, dívčí ve složení N. Sáblíková, E. Pírová, E. Thamová, A. Coblová a chlapecké (Š. Krátký, M. Burýšek a J. Petr). Týmy „zajely“ své série akrobatických řad a skoků bez velkých chyb, pro některé z nich to však bylo vůbec první vystoupení na tak velké soutěži, a tak především sbíraly zkušenosti. Rozhodčí je ohodnotili osmým a sedmým místem.

Slavnostní vyhlášení závodu trií proběhlo po devatenácté hodině a pak už se slavilo, fotilo, hodnotilo, děkovalo a uklízelo a soutěžní družstva se mohla rozejít a rozjet domů napříč celou republikou. 

„Poděkování za uspořádání republikové soutěže patří celému realizačnímu týmu a hlavně sponzorům, bez kterých by se takto velká akce nemohla uskutečnit. V příštím roce se těšíme na opakování, diváci si do diářů mohou napsat datum 9. 11. 2019, kdy se bude Republiková soutěž konat v Trutnově již popáté.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz

Foto: Kateřina Svobodová, archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama