reklama 

Mistry jsou Sedláček s Drtilem, Dvořáková a mladší Melicharová

16.11.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 446

Do Podkrkonoší se po roční pauze vrátil národní šampionát Unie šipkových organizací. Hostitelským městem se stalo opět Hostinné, přesněji místní hala Techtex sport, jejíž tenisové hřiště se na víkend proměnilo v hřiště šipkařské.

Mistry jsou Sedláček s Drtilem, Dvořáková a mladší Melicharová

Kvarteto mistrů ČR 2018: zleva Karel Sedláček (s dcerkou), Nela Melicharová, Matěj Malach a Pavel Drtil.

Na loňské medailové hody (celkem 14 kovů) hráči v barvách klubů našeho regionu sice nenavázali, ale i šest umístění na stupních vítězů je krásným počinem. Titul Mistrů ČR vybojovali Trutnovák Pavel Drtil s červenokosteleckým Karlem Sedláčkem, když obhájili loňské prvenství v kategorii mužských dvojic. Od roku 2012, kdy spojili své síly, získali mistrovský titul již počtvrté!

Ve stejné disciplíně uspěla i Šárka Dvořáková z Lucky Darts Jičín, která s tradiční spoluhráčkou Ladou Knapovou z Liberecka oslavila svůj druhý titul mistryně ČR v kariéře (první zaznamenala před dvěma lety také ve dvojicích, také s Knapovou a také v Hostinném). Třetí titul pro naši oblast vyházela žačka Nela Melicharová z Velkého Třebešova, která tím vystoupila ze stínu své v poslední době úspěšnější starší sestry Nicol.

Zbylé tři medailové zářezy mají bronzový odstín a zasloužili se o ně v mužských párech Martin Popelka, Josef Dlab (oba 40+ Trutnov), v mixech Antonín Davídek (40+ Trutnov - bydliště Dvůr Králové) a v neposlední řadě i v singlech Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice - bydliště Náchod). Možná největší naše želízko v ohni mělo velmi blízko k daleko větším výsledkům, ale bohužel v rozhodujících momentech se od něj štěstí odvracelo. V pátečním mistrovství ve hře Cricket Gregůrková vypadla ve čtvrtfinále, v sobotním hlavním turnaji ve hře 501 prohrála v semifinále 4:5 (s pozdější mistryní) a v neděli ve dvojicích padla opět ve čtvrtfinále (opět s pozdějšími vítězkami). K tomu všemu velmi hořkou pilulku musela spolknout hned na úvod, když s Josefem Dlabem, jakožto nasazená jednička pátečního mistrovského turnaje mixů, opustila turnaj hned v úvodním kole.

Medaile si na krk pověsili ještě další dva rodáci z Jičínska, kteří oblékají dresy týmů z jiných regionů. Mistry ČR se stali žák Matěj Malach z Jičína (jinak Maséři Hradec Králové) a junior David Záruba z Libáně (Ložisková mafie Pšov), který krom titulu v kategorii dvojic mládeže získal ještě bronz v juniorech.

Na dosah medailovým příčkám byli i jiní. Těsně před branami semifinále zůstali stát Šárka Dvořáková (MČR ve hře 501), Karel Sedláček (501), Pavel Drtil (Cricket), Antonín Davídek (Cricket), Michal Ulrich (dvojice muži), Roman Benecký (junioři) či Nicol Melicharová (žákyně). Je tedy evidentní, že stálo-li by při „domácích“ více štěstí, mohlo být podstatně veseleji.

Zlatý hattrick Gregůrkové v Českém poháru

Šampionát tradičně uzavřel letošní sezónu jednotlivců a dvojic. V Hostinném proto současně proběhlo vyhodnocení konečného pořadí celoročních žebříčků takzvaných Českých pohárů (ČP).

I přes smolné situace v mistrovských turnajích, které výrazně promlouvaly i do konečného pořadí ČP, se podařilo nesmazatelně zapsat do historie Aleně Gregůrkové. Potřetí v řadě ovládla nejprestižnější kategorii ČP jednotlivkyň, což se v minulosti žádné jiné ženě nepovedlo. Příliš ji nechybělo ke stejnému kousku, hattricku v ČP dvojic žen (se spoluhráčkou z Prahy Marcelou Rajmanovou), kde skončila stříbrná. Letošní sbírku cenných kovů zkompletovala bronzem z ČP mixů, kde naposledy bodovala v roce 2008 (tenkrát to byl také bronz a také s Josefem Dlabem). Gregůrková je proto jediná osoba (včetně mužského osazenstva), která v letošní sezóně získala medaili ve všech kategoriích ČP, ve kterých měla právo startovat.


Královédvorák Antonín Davídek hájící barvy 40+ Trutnov vybojoval v Českém poháru medaili ve dvou kategoriích.

Podobně svůj um letos zúročil i Antonín Davídek. Tomu se podařilo vystoupat na stupně vítězů ČP ve dvou kategoriích - dvojic mužů a mixů - a pokaždé to byl stupeň druhý. V ČP jednotlivců mu ke stejné bilanci, kterou předvedla Gregůrková, chyběly tři pozice respektive necelých 900 bodů. V této kategorii ho porazili mimo jiných Pavel Drtil a Martin Popelka, kteří obsadili třetí respektive čtvrté místo. Poprvé v kariéře se mezi třemi nejlepšími ženami roku objevila Šárka Dvořáková, která doplnila vítěznou Gregůrkovou třetím místem. Druhý dabl z ČP pak obstaraly sestry Melicharovy, které si rozdělily první dvě místa mezi žákyněmi v pořadí první Nela, druhá Nicol. V mládežnických kategoriích ČP zaváleli ještě bronzoví hoši Roman Benecký (junioři) a Petr Hofman (žáci).

Medailová bilance „podkrkonošské“ výpravy:

Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice) - Mistrovství ČR 1/0/0, Český pohár 1/1/1
Nela Melicharová (Velký Třebešov) - MČR 1/0/0, ČP 1/0/0
Šárka Dvořáková (Lucky Darts Jičín) - MČR 1/0/0, ČP 0/0/1
Pavel Drtil (40+ Trutnov) - MČR 1/0/0, ČP 0/0/1
Karel Sedláček (40+ Trutnov) - MČR 1/0/0, ČP 0/0/0
Antonín Davídek (40+ Trutnov) - MČR 0/0/1, ČP 0/2/0
Nicol Melicharová (Velký Třebešov) - MČR 0/0/0, ČP 0/1/0
Josef Dlab (40+ Trutnov) - MČR 0/0/1, ČP 0/0/1
Roman Benecký (40+ Trutnov) - MČR 0/0/0, ČP 0/0/1
Petr Hofman (Brzice) - MČR 0/0/0, ČP 0/0/1
Martin Popelka (40+ Trutnov) - MČR 0/0/1, ČP 0/0/0 

(ovy, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Roman Smékal

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama