Příbramská generálka gymnastek Spartaku v nabité konkurenci

9.11.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 279

Do sportovní haly Legionářů v Příbrami se první listopadovou sobotu vydaly teamgymové závodnice Spartaku Trutnov.

Družstva Junior I. (do 11 let) a Junior II. (do 16 let) se zúčastnila již 8. ročníku Poháru města Příbrami v soutěži TeamGym a MicroTeam (Trio), který byl současně čtvrtým závodem Českého poháru TeamGym 2018.

Do soutěže se přihlásilo rekordních 45 týmů, a tak byl celý den „nadupaný“ skvělými výkony na pohybové skladbě, tumblingu i trampolíně.

Mladší děvčata trutnovského týmu předvedla v omlazeném složení velmi pěkně odcvičenou pohybovou skladbu s nejvyšším ohodnocením za provedení, bohužel se však na akrobacii nevyvarovala zbytečných chyb a v konkurenci dvaceti družstev obsadila třinácté místo.

V kategorii Junior II. se dívkám vydařil na výbornou tumbling, kde zaostaly v celkové známce za vítězným družstvem o pouhou desetinu. Díky překvapivě nižší známce ze skladby a pár chybám na trampolíně však konečný součet bodů na nejlepší nestačil, a tak se děvčata zařadila na páté místo za celky Brna, Plzně, Bedřichova a Chropyně. Od třetí příčky je dělily pouhé tři desetiny.

Již zítra proběhne v Trutnově Republiková soutěž ČASPV v TeamGymu Junior, Senior a trií. V hale ZŠ Komenského budou po celý den k vidění výkony bezmála padesáti družstev. Oddíl sportovní gymnastiky a TeamGymu zve tímto širokou veřejnost na zajímavou podívanou. Domácí budou závodit v pěti kategoriích a doufejme, že se jim na domácí půdě bude dařit.