reklama 

První domácí zápas Vlků. Ragbisté chtějí svému sportu udělat reklamu

7.11.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 584

Necelé dva roky od vzniku oddílu rugby league v Trutnově se zdejší Vlci konečně představí v utkání před domácím publikem. Tuto sobotu od 10.30 hodin se jim na městském stadionu postaví soupeři z Orlických hor - Barbarians Letohrad. I když oba týmy jsou velmi mladé, o pořádnou akci rozhodně nebude nouze. Oba soupeři totiž disponují hned několika hráči se zkušenostmi z národního týmu.

První domácí zápas Vlků. Ragbisté chtějí svému sportu udělat reklamu

„Sice je už oficiálně po sezoně, pro hráče je ale zápas před domácím publikem vždycky obrovskou motivací. Tím spíš, že se v regulérním utkání představíme v Trutnově vůbec poprvé,“ vysvětluje trutnovský ragbista Martin Košťál, proč se rozhodli uspořádat zápas s Letohradem, který je pro místní hráče odměnou za práci v průběhu roku.

Řada z nich se podílela na skvělé sezoně vrchlabských Mad Squirrels v Divizi 1, odehráli povedené zápasy v Divizi 2, v juniorských kategoriích, a to i na mezinárodní scéně. „Jedná se sice o přátelské měření sil, ale ragby se nehraje na půl plynu. Dá se očekávat tuhý boj o každý metr hřiště, spousta akce, tvrdosti a adrenalinu,“ zve Martin Košťál na atraktivní podívanou na trutnovský stadion.

Šanci předvést se před domácí tribunou dostanou všichni hráči včetně nováčků. „Cíl je jasný, strávit příjemné ragbyové dopoledne, udělat našemu sportu reklamu a vyhrát,“ doplňuje Košťál. Oddíl si zároveň od sobotní akce slibuje, že by mohla přilákat nové zájemce, kteří by si chtěli rugby league vyzkoušet. „Také proto doufáme, že se dorazí podívat a zafandit dost zvědavců.“

Zimní příprava trutnovských Vlků začíná už v pondělí 12. listopadu v tělocvičně za ZŠ Komenského, kde se budou scházet až do konce dubna vždy od 18 hodin.

„Jako náborové tréninky budou koncipována pondělí 12. a 19. 11. Pokud si bude chtít někdo vyzkoušet ragby na vlastní kůži, může ale dorazit i kterékoliv jiné pondělí, vždy se mu budeme ochotně věnovat,“ říká na závěr Martin Košťál.

(mko, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Elbephotos.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama