reklama 

Vítězná premiéra Vlků aneb Jak se v Trutnově hrálo poprvé ragby

12.11.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 778

Premiéra před domácím publikem se trutnovským ragbistům povedla na výbornou. V sobotním utkání na městském stadionu porazili nováčka z Letohradu 54:0. Přestože oba týmy byly plné nováčků a juniorů, vstupovali trutnovští Vlci do utkání jako mírný favorit.

Vítězná premiéra Vlků aneb Jak se v Trutnově hrálo poprvé ragby

Zápas začal lehce nervózně, oba týmy nakupily v první pětiminutovce řadu chyb a domácí Vlci dokonce nevyužili hned dvě vyložené šance ke skórování. Postupně se ale Trutnovští uklidnili a začali statečně bojujícího soupeře přehrávat.

Trutnov - Letohrad 54:0

Try: Košťál (3x), Hudrlík (2x), Pour, Bělohlávek, Jirman, Chuchlík, Břisuda, Šírek.

Sestava Trutnova: Taras Turkevyč, David Vojtíšek, Jakub Jirman, Martin Košťál, Jan Janata, Filip Šírek, Jakub Hudrlík, Josef Chuchlík, Richard Pour, Roman Skalský, Tomáš Brejtr, David Bělohlávek, Štěpán Marek, Dominik Fišer, Václav Marks, Jan Hovard, Jan Zámrský, Matěj Mečíř, Vojtěch Žďárský, Pavel Macek, Matěj Rojt, Kryštof Břisuda, Vojtěch Pýcha, Daniel Cameron Campbell, Filip Frýdl.

Pohled Davida Lahra, šéftrenéra krkonošských ragbistů:
„Zkušenost byla na straně Trutnova, spousta hráčů hostuje nebo hostovala za Mad Squirrels Vrchlabí v první divizi. Letohrad je nový tým a před jejich hráči musíme smeknout. Kontaktu se rozhodně nebojí a je jen otázkou času, než naberou potřebné zkušenosti.“

V 8. minutě se po útoku do strany prosadil domácí kapitán Košťál, o sedm minut později Pour a díky neproměněným konverzím byl v půlce poločasu stav 8:0. V 25. minutě skóroval po individuální akci zkušený Hudrlík a jen několik minut po něm pokládal „try“ Bělohlávek pro změnu díky tlaku v roji. Těsně před poločasem stihl ještě skórovat Košťál a do kabin se tak šlo za stavu 26:0.

Do druhého poločasu zamíchal trenér Vlků sestavou, více prostoru dostali mladí hráči a začali se proti Barbarům prosazovat. Nejprve skóroval ve 43. minutě opět Hudrlík, který podával na spojce svůj standardní výkon a soupeři si s ním vůbec nevěděli rady. O pár minut později pokládali „try“ Jirman útokem a Chuchlík rojem, a v 63. minutě bylo po dalším položení Košťála skóre 46:0. Do konce utkání skórovali ještě Břisuda a Šírek, který se v zápase skvěle předvedl na nové pozici spojky.

„Skóre vypadá možná jednoznačně, ale rozhodně to nebylo zadarmo. Barbaři podali statečný výkon a bojovali až do konce. Větší zkušenosti našeho týmu se nakonec projevily, ale kluci z Letohradu zaslouží respekt za podaný výkon, zvlášť vezmeme-li v potaz, jak krátce jejich tým existuje. Děkujeme fanouškům, kteří obětovali sobotní dopoledne a dorazili na stadion. Myslím, že zápas se musel líbit,“ řekl kapitán Vlků Martin Košťál.

Trenér letohradských Barbarians Tomáš Adamec k zápasu uvedl: „Dnes to pro náš tým byla vysoká škola rugby. Přestože se hráči vydali že všech sil, nepodařilo se nám skórovat. Srážely nás jak individuální chyby, tak celková herní nevyzrálost. Pro nás to však byl perfektní zápas v tom, že nám ukázal, na čem máme pracovat. Jsem na celý tým pyšný. Nejenom proto, že se celý zápas bojovali na 100 procent navzdory nepříznivém skóre. Hlavně ale proto, jakou cestu za ten půl rok tréninku (někteří za dva měsíce) ušli. Teď nám začne zimní příprava a musím říct, že už nyní se těším na příští sezonu. Potenciál týmu je veliký.“

Do zimní přípravy se teď pustí i trutnovští Vlci a rádi přivítají v týmu nové zájemce. Tréninky se konají až do konce dubna každé pondělí od 18 hodin v tělocvičně ZŠ Komenského. Už na jaro chystají místní ragbisté pro trutnovské publikum překvapení, souboj „Best of Krkonoše“ vs. Polsko.

(mko, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama