Volejbalová sváteční neděle body nepřinesla

30.10.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 354

Po kratší odmlce se v Trutnově opět hrál soutěžní volejbal. Hrál se netradičně v neděli a na pořadu ho měly juniorky v první lize. Zápas připadl náhodou na státní svátek a oslav sta let republiky, a tak si ho Trutnovačky hodlaly užít. Soupeřem jim ale byl vedoucí celek tabulky, konkrétně Střešovický Tatran.

Minulé kolo holky odehrály v Nymburce, kde se jim povedlo uhrát pouze jediný bod. Jasně prohrály první zápas 0:3 a smolně ztratily slibně rozjetý druhý zápas v tiebreaku 2:3. Se Střešovicemi byla v plánu herní rehabilitace, ale zároveň bylo všem jasné, že do Trutnova zavítal zřejmě nejsilnější tým základní skupiny.

Trutnov dobře začal a uhrál hned úvodní set prvního zápasu. Pak jakoby se předvedené hry a výsledku lekl a druhý set prohrál. V setu třetím si vypracoval setbol, leč ten neproměnil a také ho prohrál. Čtvrtý set si již favorit ohlídal a v zápase zvítězil výsledkem 3:1.

Druhý zápas měl bohužel navlas stejný scénář, skvělý vstup ale také stejný konec, kterým byla druhá prohra 3:1 na sety. To ve výsledku znamenalo, že ve sváteční den si Trutnov žádné body nepřipíše.

Střešovice jasně přehrály Trutnov pohybem v poli a důrazem v útoku, na který domácí holky nedokázaly najít protizbraň. Potěšujícím prvkem ze sváteční neděle je tak jen návrat Hanči Nguyenové a posílení týmu na postu libera, kde tým trochu tlačila bota. V příštím kole zajíždí Trutnov do Hradce Králové a soupeřem mu bude průběžně druhá Slavia.

Alespoň malou náplast na výsledky juniorek přivezly starší žákyně z Nové Paky. Ty hrály také v neděli druhé kolo krajské soutěže a podařilo se jim ho vyhrát. Žákyně hrají soutěž turnajově s postupy a sestupy mezi dvěma výkonnostními skupinami. Tímto povedeným turnajem holky postoupily do silnější skupiny.

Volejbalové zkušenosti v podobě střídavých úspěchů a nezdarů sbírají dívky a chlapci v minivolejbale, kde hrají také krajskou soutěž. Do soutěže jsou letos přihlášena dvě družstva chlapců a jedno družstvo dívek a za podpory ze strany rodičů rotují po turnajích v kraji. Za tuto pomoc jim patří dík.

Veškeré informace a odkazy nejen na výsledky mladých volejbalistů naleznete na oddílovém webu www.volejbaltrutnov.estranky.cz.