reklama 

Na sedmé Velké ceně Trutnova si dobře vedli domácí karatisté

6.2.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 289

Trutnov - Ve sportovní hale Základní školy Komenského se konal 7. ročník Velké ceny města Trutnova v karate. Turnaje se zúčastnilo 305 závodníků z 37 klubů z České republiky a tří klubů z Polska. Soutěžilo se ve věkových kategoriích od mladšího žactva až po kategorie Masters - nad 40 let. Úroveň turnaje byla vysoká.

Na sedmé Velké ceně Trutnova si dobře vedli domácí karatisté

Nejlépe si vedli závodníci Tadeáš Orság, Tomáš Macek a Dominik Majera, kterým se podařilo získat cenné kovy. Nejlepší tři závodníci v jednotlivých kategoriích obdrželi diplom a medaili, vítězové navíc pohár a drobnou cenu, kterou věnovalo město Trutnov.

Soutěžní disciplíny byly tradičně kata (sestavy jednotlivců), kata team (sestavy tříčlenných týmů) a kumite (sportovní zápas dle pravidel WKF s dodatky ČSKe). Vzhledem k velkému počtu závodníků se bojovalo na pěti tatami.Soutěžilo se i mezi kluby o pohár pro Nejúspěšnější klub VC Trutnova 2018. Pohár pro vítěze si letos odvezl klub Dragon Neratovice, na druhém místě skončil polský klub KK Goju ryu Shuseikan ze Scinawy a na třetím místě se umístil klub KCK Team z Letohradu. Početnou skupinu závodníků vyslal i pořádající klub.

Výsledky závodníků SKBU Trutnov:

  1. místo Dominik Majera muži / kumite - 84 kg
  2. místo Dominik Majera muži / kumite BRH
  3. místo Tadeáš Orság mladší žáci 10 - 11 let / kumite - 35 kg
  4. místo Macek Tomáš dorostenci / kumite - 57 kg

(tos)
redakce@trutnovinky.cz

Ilustrační foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama