Tenista Martin Fiala statečně bojoval se staršími soupeři

13.2.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 364

Trutnov - Vedle úspěšného vystoupení trutnovské tenistky Simony Křepinské na Oblastním přeboru starších žákyň v Trutnově, kde vybojovala zlato a stříbro, čímž se kvalifikovala na mistrovství republiky (24. - 27. 2. v Plzni), dali o sobě v lednu vědět i další tenisoví zástupci Lokomotivy.

Oblastní přebor starších žáků si zahrál také Martin Fiala. V Letohradu si hráč, který je věkem stále ještě mladší žák, postupně poradil se třemi soupeři a nestačil až v semifinále na pozdějšího vítěze. O dva roky staršímu Janu Krejčímu ze Svitav podlehl po velkém boji 3:6, 6:1, 4:6.

Mladší žák Adam Sedláček na Olfin Car Cupu v Hradci Králové po bitvě prohrál v semifinále s Rodanem Flídrem z DTJ HK 6:3, 2:6, 9:11v supertiebreaku. Ve finále čtyřhry společně se Šmejkalem to pak svému přemožiteli vrátil, když porazili dvojici Flídr - Ulrich 6:2, 6:4.

V této kategorii si výborně počínal i Šimon Zháněl, který v Praze na Tenis Cibulka Open postupně vyřadil čtyři hráče a nestačil až ve finále na nejvýše nasazeného Davida Šafratu z I.ČLTK a podlehl mu 1:6, 0:6.

Na turnaji mladších žáků v Žamberku se dařilo také Petru Javůrkovi, který společně s Holubem postoupili až do finále, kde nestačili na dvojici Ploc - Schleiss 4:6,3:6.

Ve čtyřhrách se také dařilo páru Aneta Martincová-Ester Köhlerová , které opanovaly Linhart Cup, turnaj starších žákyň v Poděbradech. Ve finále po velkém boji porazily dvojici Korencová - Vašíčková 3:6, 6:1, 10:8 v supertiebreaku.