reklama 

Trutnovské čtvrtfinále a pak bronz pro Simonu Křepinskou

24.2.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 473

Trutnov - Třináctiletá tenistka Lokomotivy Simona Křepinská obsadila bronzovou příčku ve dvouhře na turnaji starších žákyň kategorie B, který se uskutečnil minulý víkend na kurtech branického areálu Hamr. V turnaji s názvem TO Sprint - Vividus Dynamis se představila i její o rok mladší oddílová parťačka Eliška Hrabalová.

Trutnovské čtvrtfinále a pak bronz pro Simonu Křepinskou

Obě trutnovské hráčky měly v prvním kole volný los a byly nasazené rovnou do osmifinále. V něm si Simona Křepinská poradila s pardubickou Klárou Svobodovou 7:6 a 6:0, Eliška Hrabalová zvládla třísetový zápas s Viktorií Moravcovu z pražského TK Neridé a po setech 7:5, 3:6 a 6:2 slavila postup mezi nejlepších osm.

Ve čtvrtfinále svedl turnajový pavouk tenistky Lokomotity proti sobě. Trutnovská bitva v prvním setu vyzněla pro Simonu, která vyhrála 6:3. Druhou sadu naopak lépe rozehrála Eliška a vedla už 5:2. Poté ovšem favoritka zabrala, dokázala srovnat a v rozhodujícím tiebreaku prokázala pevnější nervy, když ho získala výsledkem 7:1.

V semifinále narazila Simona Křepinská na Yvonu Čornyjovou z TJ Spoje Praha. Po úvodním vyrovnaném setu, který ztratila v koncovce 5:7, nabralo utkání jednoznačný průběh. Trutnovská tenistka dostala kanára a získala bronz. Čornyjová pak ve finále podlehla Julii Štruplové ze Severočeské tenisové 3:6, 6:4, 6:0.

(bog, jkr)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Josef Křepinský

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama