reklama 

Mládež bude na stadionu soutěžit o mistrovské tituly v agility

5.9.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 602

Už třetím rokem v řadě se umělka městského stadionu v Trutnově stane dějištěm závodu psí agility. Letošní soutěž bude mít ale zcela jistě největší prestiž, jelikož budou ve hře tituly z mistrovství ČR mládeže. „Nahlášeno je 165 závodníků,“ prozrazuje před šampionátem, který se koná tento víkend, pořadatelka Lucie Petirová.

Mládež bude na stadionu soutěžit o mistrovské tituly v agility

„V minulých letech jsem se sedmkrát za sebou tohoto mistrovství účastnila, proto sama z pozice juniora vím, co MČRM potřebuje, aby si ho všichni užili,“ vysvětluje osmnáctiletá pořadatelka, proč se ujala organizace této akce.

Mistrovského závodu se mohou zúčastnit mládežníci do věku 18 let, kteří se dělí do dvou skupin - děti a junioři. Do kategorie dětí spadají psovodi mladší 15 let (ročník narození 2004 a mladší). Do kategorie juniorů patří psovodi ve věku 15 až 18 let (ročník narození 2000 - 2003).

„Závod je otevřený, ale každý psovod pro účast na tomto mistrovství musel se svým psem v průběhu roku splnit zkoušky, aby si tak zajistil splnění kvalifikačních kritérií pro účast,“ vysvětluje Lucka a dodává, že tato akce je naprosto jedinečná, jelikož uvidíte neskutečnou souhru mezi mladými psovody a jejich psy. Po celý víkend vždy panuje milá a přátelská atmosféra, všichni si navzájem tleskají a ve volných chvílích se tančí choreografie, které patří právě k mistrovským agility závodům.

V sobotu závody začínají v 9 hodin, dopoledne se bude běhat běh „na rozcvičku“, kde většinou závodníci otestují povrch a překážky, teprve od oběda proběhnou mistrovské běhy družstev. Nedělní program bude patřit mistrovství jednotlivců. Mistrovství bude posuzovat rozhodčí Jaroslava Podmolová, Eva Svobodová a dále Savikko Seppo z Finska.

Na místě budou stánky s chovatelskými potřebami, takže návštěvníci si mohou něco odnést i pro své domácí mazlíčky.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama