Kompletní sada medailí pro tenisové naděje, Podrábský neztratil set

27.3.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 284

Tenisté trutnovské Lokomotivy dosahují v pomalu končící halové sezoně nadále výborných výsledků.

Miroslav Podrábský dosáhl na své druhé letošní turnajové vítězství ve dvouhře v kategorii mladšího žactva, když zvítězil ve Dvoře Králové nad Labem. Míra neztratil během svého vítězného tažení turnajem ani set a postupně porazil Š. Šudu (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové), T. Koutníka (Tenisový klub Eden), J. Motala (TC Dvůr Králové). Ve finále pak zdolal M. Nováka (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) po výsledku 6:1, 6:3.

Denis Majera vybojoval ve stejné věkové kategorii bronzovou medaili ve dvouhře a stříbrnou ve čtyřhře na turnaji v Říčanech. Denis porazil v prvním kole D. Mašatu (TJ Solidarita Praha 10), ve druhém J. Kylsána (LTC Humpolec). V semifinále byl nad jeho síly O. Valenta (TK Spartak Jihlava), s nímž prohrál ve dvou sadách. Ve čtyřhře se Denis probojoval až mezi poslední dva nejlepší páry, když se svým partnerem M. Köhlerem (I.ČLTK Praha) skončili na raketách dvojice J. Kusý (TK Olymp Praha) - F. Košárko (TJ Agrofert Prostějov) a podlehli jim ve dvou vyrovnaných sadách 4:6, 4:6.

Ondřej Martinec získal se svým deblovým partnerem A. Doskočilem (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) stříbrnou medaili ve čtyřhře na turnaji mladšího žactva ve Dvoře Králové. Postupně porazili páry J. Motal (TC Dvůr Králové) - T. Klacek (TJ Loko Trutnov), P. Suchánek (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) - A. Kozel (TK Hlinsko). Lepší byla pouze dvojice M. Novák (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) - D. Vágner (TC Dvůr Králové), na které nestačili 1:6, 6:7.

Matyáš Soumar přivezl bronzovou medaili z turnaje staršího žactva ve dvouhře z Poděbrad. V prvním kole zdolal P. Kubáče (TK PTA Kolín), ve druhém D. Smutse (TO TJ Tesla Pardubice). Teprve v semifinále Matyáš nestačil na D. Šlosara (Wilson Tenis Centrum) a podlehl mu po setech 2:6, 0:6.