reklama 

Rytíři U11 (mezinárodně) zlatí

5.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 379

Sobotní den v hale ZŠ R. Frimla patřil mezinárodnímu turnaji kategorie U11 v coachpitchi (baseballu). Do Trutnova se sjely týmy - Waynes Pardubice, Orlice Choceň, Klackaři Kostelec nad Orlicí a Barons Wroclaw, aby změřily síly s domácími Rytíři.

Rytíři U11 (mezinárodně) zlatí

Celý den byly k vidění velmi pěkné zápasy, které se mnohdy rozhodovaly až v úplném závěru.

V prvním utkání se střetli domácí Rytíři a Klackaři z Kostelce nad Orlicí. Do domácí sestavy výrazně zasáhla „spalničková hysterie“ a trutnovští zahajovali utkání se sedmi hráči v poli. Začátku zápasu předcházelo převeliké telefonování a shánění náhradníků z mladších ročníků. Rytířům se v průběhu zápasu podařilo doplnit sestavu na 9 bojovníků. Problémy s počtem hráčů ale nebránily Rytířům v povedeném představení (především na pálce). Klackaři v prvním utkání nestačili na domácí a odnesli si prohru 6.0.

V druhém zápase na sebe narazili pardubičtí Waynes a Orlíci z Chocně. Orlíci se jen velmi těžce srovnávali s velikým tlakem na pálce od „Wejnů“. Zápas skočil nejvyšším rozdílem v turnaji 18:1.

Třetí utkání přivedlo do haly ZŠ R. Frimla/SVČ Trutnov polského účastníka turnaje - Barons Wroclaw. Baroni si převezli o něco málo starší tým než všichni ostatní účastníci (na udělenou výjimku z pravidel). Nutno ale říci, že úrovní hry se od českých týmů mnoho nelišili. Utkání přineslo napínavou podívanou, ze které vyšli vítězně Klackaři v poměru 7:5.

Zápas mezi Rytíři a Waynes přinesl opravdovou baseballovou podívanou. Týmy se po dohodě vzdaly nadhazování trenérů (coachpitch) a pustili se do sebe s „opravdovým“ nadhozem. Za pěkné divácké kulisy ostatních týmů se odehrávala bitva, která přinesla další body domácím. Rytíři zvítězili 3:2.

Páté dějství svedlo dohromady Orlíky z Chocně a Barony z Wroclawi. Malí Orlíci se statečně drželi polských soupeřů, kteří na ně tlačili v útoku, ale bohužel nakupili mnoho chyb a odnesli si prohru 8:2.

Jako boj o druhé místo v turnaji se ukázal souboj mezi Waynes a Klackaři z Kostelce nad Orlicí. Klackaři se o lepší výsledek připravili slabším útokem, a tak posadili na druhou příčku pardubické borce.

Trošku zklamaní Orlíci se chtěli zastavit rozjeté domácí Rytíře, ale snaha vyšla naprázdno. Rytířům se tentokrát dařilo nejen v útoku, ale předvedli i povedenou obranu a nenechali Choceňské ani jednou doběhnout na domácí metu. Tento výsledek již rozhodl o prvním místu v turnaji pro domácí.

Pokud se chtěli Waynes Pardubice udržet na konečném druhém místě, museli si v dalším utkání poradit s polskými Barony. Boj o druhou příčku byl největším dramatem z celého dne. Waynům se podařilo, pro ně nepříznivé skóre, srovnat dvě minuty před vypršením času, a tak se bojovalo v prodloužení. A v něm byli šťastnější právě Waynes. Velmi těžkou situací pro posouzení na domácí metě, která si vyžádala poradu rozhodčích, zlomili výsledek na svou stranu a zvítězili 5:4.

Klackaři z Kostelce si třetí místo museli vybojovat v posledním zápase. Orlíci z Chocně jim to vůbec neulehčili a po většinu utkání byli lepším týmem a udržovali si hubené vedení. Drtivým tlakem v druhé polovině utkání se nakonec Kostelečtí posadili na tu vytouženou třetí příčku - 5:2 pro Klackaře.

Poslední utkání pro Rytíře už nemohlo nic změnit na jejich vítězství v turnaji a podle toho vypadal i výkon v útoku. Odpaly již nebyly tak razantní jako v průběhu dne a v obraně se občas přihodila nějaká ta chybička. A tak se zrodila jediná jejich sobotní prohra 4:3. Barons Wroclaw tento výsledek přinesl čtvrtou příčku v konečném hodnocení turnaje.

Konečné pořadí:
1. Rytíři Trutnov
2. Waynes Pardubice
3. Klackaři Kostelec nad Orlicí
4. Barons Wroclaw
5. Orlice Choceň

Sestava domácích Rytířů: Hynek Halenár, Daniel Gregor, Jan Pokorný, Štěpán Vondráček, David Bilič, Daniel Rychlink, Vojta Minařík, Radovan Jirkovský, Ondřej Kvíčala a výpomoc v prvním utkání - Pepa Taláb
Trenéři: Vladimír Minařík, Petra Jarošová, Zdeněk Holman
Rozhodčí: Petr Žák, Roman Klempíř
Vzorné maminky v hráčském bufítku: Hanka Minaříková, Hanka Kaufmanová, Veronika Kobrová

PS: Pro většinu hráčů a trenérů baseballový víkend neskončil. Rytíři pokračovali halovým soustředěním pro hráče U9 a starší, a to až do úplného nedělního vyčerpání…

(rt, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytíři–trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama