reklama 

Válcovny plechu nebo turnaj U7? A kdo vyhrál? ptali se rodiče

13.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 439

Útroby sportovní haly ZŠ R. Frimla patřily v sobotu baseballovému turnaji kategorie U7 (do 7 let). Rytíři Trutnov spolu se SVČ Trutnov připravili na ploše haly dvě hřiště, čímž umožnili to, že v jedné chvíli mohlo mezi sebou soupeřit přes 40 malých baseballistů. Množství odpovídala i zvuková kulisa provázející utkání - válcovny plechu či kovárna hliníku by v takových chvílích představovaly oázu klidu.

Válcovny plechu nebo turnaj U7? A kdo vyhrál? ptali se rodiče

 

V Trutnově se v tomto turnaji představily týmy Orlíků z Chocně, Waynes 1 a Waynes 2 z Pardubic a dvě družstva domácích Rytířů.

A jak již bývá v poslední době módní záležitostí, turnaj neměl nikde žádné ukazatele skóre a stav v jednotlivých utkáních znali pouze rozhodčí, případně ti trenéři, kteří si vedli své zápisy o utkání. Někteří rodiče (a že jich přišlo fandit slušné množství) z toho byli zaskočeni, ale malým baseballistů to bylo jedno. Občas se sice někdo zeptal, kdo vyhrál, ale hned v další minutě na to bylo zapomenuto, protože nebyl čas odpočívat.

Turnaj probíhal ve slušném tempu, a tak ve dvě hodiny (kdy už měl na triku každý tým alespoň čtyři utkání) se mohlo přistoupit k ocenění sportovců.

Vyhlášení se neslo v duchu - „VŠICHNI JSOU VÍTĚZI“. Každý účastník turnaje (včetně trenérů) si pověsil na krk zlatou medaili, a domů tak odjížděli všichni v dobré náladě. Navíc si domů z haly odnášeli - rodiče bolavé hlasivky, trenéři lehce pocuchané nervy, rozhodčí hluchotu a nacpané pupíky z dobrot v bufetu, který se podařilo zajistit s přispěním manželů Patákových.

I přesto se dalo z předváděné hry něco vysledovat.

Nejlepší hru předváděli Waynes 1, kteří těžili ve hře z toho, že měli týmy složené z šesti vybraných hráčů „velmi slušné“ úrovně. Na paty jim ale šlapal domácí výběr Rytířů 1. Rytíři poskládali dva jedenáctičlenné výběry přibližně stejné úrovně, i přesto ten s číslem 1 byl o něco málo herně vyzrálejší.

Orlíci z Chocně a Waynes 2 sice nedisponovali herní kvalitou, ale nahrazovali to nadšením pro hru.

Poděkování tentokrát patří především všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje. Ať už to byli trenéři a rozhodčí z řad Rytířů Trutnov, rodiče, kteří přiložili ruce k dílu při přípravě hřišť a pomohli při „kočírování“ týmů, a také dalším nenápadným pomocníkům. Úmyslně zde nejsou uvedena jména, aby se náhodou na někoho nezapomnělo.

Takže zase někdy na baseballu.

A protože se pomalu blíží hlavní sezóna, tak přijďte zafandit na trutnovský Red Field, který bude mít letos poměrně bohatý program (především co se týká celostátních turnajů v kategoriích U9, U10 a U11).

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytíři–trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama