Velká cena Trutnova v karate přinesla dva triumfy Majery

7.3.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 746

„Těší nás, že turnaj má stále větší celorepublikovou prestiž, kterou ještě navyšují účastníci ze zahraničí,“ řekl po sobotní Velké ceně Trutnova v karate Tomáš Souček, předseda a trenér SKBU Trutnov.

Osmého ročníku ve sportovní hale ZŠ Komenského se zúčastnilo 359 závodníků ze 42 klubů. Dvě výpravy přijely z Polska, pět oddílů reprezentovalo školu karate Královéhradeckého kraje. Vzhledem k velkému počtu závodníků se soutěžilo na pěti tatami, kde zápasy rozhodovali rozhodčí z celé ČR i Polska.

Karatisté bojovali o cenné kovy v kategoriích kata (sestavy) jednotlivci, kata týmy a kumite (zápasy) jednotlivci. Věkové kategorie byly od mladšího žactva až po kategorie Masters (veteráni). Celkem se rozdělilo téměř 100 sad medailí a pohárů.

Nejúspěšnějším závodníkem SKBU Trutnov na turnaji byl Dominik Majera. Devatenáctiletý karatista svým věkem spadá do kategorie U21, ale na domácím turnaji soutěžil mezi muži. A výborně. V nabité konkurenci vyhrál obě kategorie, v nichž nastoupil. Ve váze do 84 kg porazil ve finále Filipa Jandu z Neratovic a v kategorii bez rozdílů hmotnosti, tedy ještě cennější triumf, si poradil s pardubickým mazákem Milanem Tesařem.

Součástí turnaje byla i soutěž o nejúspěšnější klub, kterým se stal karate klub KCK TEAM z Letohradu a Jablonného nad Orlicí, na druhém místě se umístil Dragon Neratovice a bronzovou příčku obsadil klub SU SKR z Ústí nad Labem.