reklama 

Velká cena Trutnova v karate přinesla dva triumfy Majery

7.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 778

„Těší nás, že turnaj má stále větší celorepublikovou prestiž, kterou ještě navyšují účastníci ze zahraničí,“ řekl po sobotní Velké ceně Trutnova v karate Tomáš Souček, předseda a trenér SKBU Trutnov.

Velká cena Trutnova v karate přinesla dva triumfy Majery

Osmého ročníku ve sportovní hale ZŠ Komenského se zúčastnilo 359 závodníků ze 42 klubů. Dvě výpravy přijely z Polska, pět oddílů reprezentovalo školu karate Královéhradeckého kraje. Vzhledem k velkému počtu závodníků se soutěžilo na pěti tatami, kde zápasy rozhodovali rozhodčí z celé ČR i Polska.

Karatisté bojovali o cenné kovy v kategoriích kata (sestavy) jednotlivci, kata týmy a kumite (zápasy) jednotlivci. Věkové kategorie byly od mladšího žactva až po kategorie Masters (veteráni). Celkem se rozdělilo téměř 100 sad medailí a pohárů.

Nejúspěšnějším závodníkem SKBU Trutnov na turnaji byl Dominik Majera. Devatenáctiletý karatista svým věkem spadá do kategorie U21, ale na domácím turnaji soutěžil mezi muži. A výborně. V nabité konkurenci vyhrál obě kategorie, v nichž nastoupil. Ve váze do 84 kg porazil ve finále Filipa Jandu z Neratovic a v kategorii bez rozdílů hmotnosti, tedy ještě cennější triumf, si poradil s pardubickým mazákem Milanem Tesařem.

Součástí turnaje byla i soutěž o nejúspěšnější klub, kterým se stal karate klub KCK TEAM z Letohradu a Jablonného nad Orlicí, na druhém místě se umístil Dragon Neratovice a bronzovou příčku obsadil klub SU SKR z Ústí nad Labem.

Medailová umístění karatistů SKBU Trutnov

1. místo - Dominik Majera (muži / kumite -84 kg)
1. místo - Dominik Majera (muži / kumite BRH)
2. místo - Jonáš Kašpar Rosa (mladší žáci 7 - 9 let / kata)
2. místo - Tadeáš Orság (starší žáci / kata)
2. místo - Barbora Hurdálková (starší žákyně / kumite –50 kg)
2. místo - Barbora Hurdálková (dorostenky / kumite –47 kg)
2. místo - Jáchym Šanda (dorostenci / kumite –52 kg)
3. místo - Tomáš Macek (junioři / kumite –61 kg)

(tso, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama