reklama 

Z ostravské Grand Prix návrat „jen“ s nominačními body

1.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 199

Grand Prix Ostrava. Mezinárodní turnaj, kterého se o víkendu zúčastnilo devatenáct zemí, je pro závodníky, kteří nejsou v reprezentacích, největším českým turnajem s nejlepší konkurencí. Trutnovští borci sice neodešli s prázdnou, co se nominačních bodů na republiku týče, ale jinak trenéři hodnotili turnaj jako nepovedený. „Dostali jsme výprask.“

Z ostravské Grand Prix návrat „jen“ s nominačními body

V sobotu bojovali mladší a starší žáci. První nastoupil do bojů Richard Bureš a turnaj rozjel velmi dobře. První dva zápasy s Polákem a Čechem vyhrál před časovým limitem. Dalšího českého soupeře porazil na jeden pomocný bod. V ostatních soubojích si již se soupeři neporadil. Za tři vyhrané zápasy získal alespoň důležité body do národního rankingu.

David Šopinec bohužel nechal dobrou formu v Dánsku, kde se mu minulý týden za dařilo. První dva soupeře - Poláka a Čecha - porazil před časovým limitem. Ve třetím kole ovšem narazil na soupeře z Dánska, rovněž vítěze dánského turnaje a toho ve vyrovnaném souboji nepřekonal. V repasáži již neprošel přes kolegu z Jablonce nad Nisou a zůstal tak v poli poražených. Body si sice připsal, avšak jeho ambice byly vyšší.

V neděli pokračoval turnaj s dorostenci a juniory. Velmi dobře rozjel turnaj Jan Lisý, který „vyházel“ na ippon první tři soupeře do dvaceti sekund (Čecha, Poláka a Slováka). Ve čtvrtém souboji po vyrovnané bitvě nepřešel přes dalšího Poláka, který ho bohužel do repasáže nevytáhl. Opět jsme se museli spokojit pouze s body za vyhrané zápasy.

Ostatní borci tentokrát padali na záda. Naděje se blýskla Michalovi Imerlišvilimu, kterého soupeř vytáhl do oprav, ale šanci Michal nevyužil. 

Radek Gottwald prohrál v prvním kole s Rusem, Vojtěcha Vacha, Šimona Brezániho, Tomáše Dubna a Petra Kudrnu vyřadili závodníci z Čech.

(rgo, bog)
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama