reklama 

Fiala je králem východočeské oblasti, přebornicí je i Hrabalová

5.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 312

Oblastní přebory východočeského regionu v kategorii staršího žactva v tenise se od soboty do pondělí hrály na kurtech trutnovského areálu Na Lukách, kde sídlí domácí oddíl TJ Lokomotiva Trutnov. Starší žákyně ve stejném termínu bojovaly na kurtech ve Chrudimi.

Fiala je králem východočeské oblasti, přebornicí je i Hrabalová

V kategorii žáků Trutnov reprezentovali M. Fiala, M. Soumar, A. Sedláček, P. Javůrek a D. Majera. Nejúspěšnějším hráčem celého turnaje se stal Martin Fiala, který dokázal vybojovat zlatou medaili ve dvouhře a čtyřhře.

Ve dvouhře Martin postupně porazil M. Soumara (TJ Lokomotiva Trutnov) 6:2, 6:3 a A. Koška (TK Česká Třebová) 6:4, 6:3. V semifinále přešel přes L. Krále (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) 6:4, 6:0. Ve finále narazil na svého největšího konkurenta a odvěkého rivala J. Vrtěnu (TO TJ Svitavy), kterému však tentokrát nedal žádnou šanci a zvítězil hladce po výsledku 6:2, 6:1.

Ve čtyřhře s A. Koškem (TK Česká Třebová) přešli nejprve přes pár D. Vašíček - K. Silbernágel (oba Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) 6:1, 6:1, následně přes J. Vrtěnu (TO TJ Svitavy) - V. Plachého (TK Česká Třebová) 6:4, 6:2. A přesvědčivý výkon podali i ve finále, v němž zdolali dvojici P. Matějíček - L. Král (oba Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) 6:2, 6:2.

Výsledky dvouher ostatních trutnovských hráčů ve zkratce. A. Sedláček s M. Soumarem podlehli svým soupeřům v utkáních druhého kola, P. Javůrek a D. Majera nestačili na své soupeře už v kole prvním. Podobně tomu bylo i ve čtyřhře. M. Soumar, D. Majera a P. Javůrek zůstali na raketách svých soupeřů hned v úvodních zápasech, A. Sedláček se probojoval do kola druhého.

Velké poděkování za pořadatelství patří Zdeňkovi Hynkovi, který z pozice ředitele turnaje zvládl svoji úlohu jako vždy na jedničku a postaral se tak o perfektní organizaci a hladký průběh celé soutěže.

Velkého úspěchu dosáhla Eliška Hrabalová na přeborech starších žákyň v Chrudimi, když získala titul přebornice východočeského kraje ve dvouhře a ve čtyřhře obsadila třetí místo.

V prvním kole narazila Eliška na M. Vašíčkovou (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) 6:0, 6:2, v dalším na D. Šimonkovou (TO TJ Tesla Pardubice) 6:2, 6:3. V semifinále se utkala s N. Šílovou (TJ Slovan Moravská Třebová) 6:2, 6:2. K očekávanému finálovému utkání nakonec nedošlo, poněvadž soupeřka N. Davidová (LTC Pardubice) do zápasu nenastoupila z důvodu své účasti na mezinárodním turnaji TE, který se konal ve stejný den jako finálový zápas oblastních přeborů.

Ve čtyřhře měla Eliška za partnerku K. Svobodovou (TK Pernštýn 1897 Pardubice). Jako nejvýše nasazený pár měli jistý postup do čtvrtfinále, kde si poradily s dvojicí Rakoušová (TK Hlinsko) - T. Shejbalová (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) 6:3, 6:1. V semifinále pak holky ale podlehly po boji páru N. Brožová (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) - S. Ježková (TK Hlinsko) 3:6, 6:3, 5:10 a dveře do finále pro ně zůstaly zavřené.

(lda, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama