reklama 

Historicky první zlatý a putovní pohár z Republikového finále

4.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 408

Republikové finále ČASPV ve sportovní gymnastice proběhlo ve sportcentru Doubí u Třeboně. Víkend byl nabitý gymnastickou soutěží žactva až po dospělé. Celkový počet závodníku se zastavil na čísle 318, v ženské kategorii bylo 231 závodnic, mužů pak 87.

Historicky první zlatý a putovní pohár z Republikového finále

Poprvé v historii konání republikové soutěže ve sportovní gymnastice získal Královéhradecký kraj putovní pohár a pohár pro celkového vítěze v bodovém součtu umístění všech soutěžících kraje (Trutnov, Plhov, Předměřice, Špindlerův Mlýn, Hradec Králové ). Každoročně patří Královéhradecký kraj k nejúspěšnějším, ale na stupínek nejvyšší vystoupali a pohár nad hlavu zvedli zástupci oddílu Spartak Trutnov Lída Oravcová a Eva Rudolfová až letos. A zaslouženě.

Kraj vyslal na republiku 41 závodníků, z toho trutnovských bylo 17. Nejúspěšnější mezi jednotlivci byl starší žák Jáchym Petr, který vybojoval republikový bronz a na třetí příčce se umístil (spolu s Matyášem Buryškem) i v soutěži družstev. Starší žákyně Pavlína Hellingerová byla o dvě desetiny čtvrtá, ve družstvu s Natálií Krejčí a dívkami z Plhova a Předměřic získala bronz.

V kategorii žen si nejlépe vedla trenérka Věra Sáblíková, která obsadila nádherné šesté místo a spolu s Elzou Krejčí, Nikolou Cvrčkovou a Kristýnou Bedlekovou získaly stříbro pro družstvo. Mladší žákyně Nikola Sáblíková, Alžběta Coblová a Laura Svítková obsadily v družstvech bronz, stejně jako Antonín Škoda spolu s chlapci z kraje. V mladších žácích se dařilo Antonínu Davidovi, jenž byl členem stříbrného družstva. Ostatní děvčata (A. Houtová, A. Hauptová, K. Bydžovská, S. Chaloupková, A. Valterová a A. Seifertová) se významnou měrou zasloužila svými pěknými výkony o celkové absolutní prvenství v krajích.

Podtrženo, sečteno, celkem dvanáct medailí pro Spartak Trutnov, třikrát stříbro a devětkrát bronz a pohár pro absolutního vítěze Republikového finále.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama