Kompletní sbírka medailí aneb Jak gymnasté „přesedlali“ na atletiku

10.6.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 242

Královéhradecká krajská asociace sport pro všechny pořádala na atletickém stadionu v Týništi nad Orlicí krajskou soutěž v atletickém čtyřboji pro rok 2019.

Gymnastický oddíl Spartak Trutnov, který se kromě gymnastiky a TeamGymu věnuje i všestrannosti, do soutěže vyslal jedenáct závodníků, kteří se probojovali z okresního kola.

Nejlépe se v konkurenci závodníků z Jičína, Náchoda a Trutnova dařilo staršímu žákovi Jáchymovi Petrovi, který ve čtyřboji (sprint, skok daleký, hod a dlouhý běh) vybojoval titul přeborníka a spolu s trutnovským družstvem pak ještě získal stříbro.

Ve stejné kategorii dívek se na druhé příčce umístila Pavlína Hellingerová a     se svým družstvem obsadila rovněž druhé místo. V dorostenkách se blýskla stříbrem stálice atletických závodů Kateřina Bydžovská.

V ženách si „bednu“ rozdělily druhá Karla Hellingerová, třetí Petra Davidová a čtvrtá Sabina Tláskalová. A nebýt zranění Petry Davidové před poslední disciplínou, měl by Trutnov krajskou přebornici i v ženách.

V mladších kategoriích se na krásném pátém místě umístili Ema Thammová a Antonín David, zkušenosti sbírali Karel Toman (8.), Antonín Škoda (11.) a Andrea Houtová (12.).

Pro šest gymnastických závodníků Spartaku bude atletický vložka ještě pokračovat na Republikové soutěži v Třebíči.