reklama 

Kratochvíl ovládl mistrovství Evropy rekordním výkonem

6.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 642

Osmý evropský titul získal do své sbírky silák Jaromír Kratochvíl. Čtyřicetiletý závodník trutnovského Powerteamu uspěl na XPC evropském šampionátu v silovém trojboji, dřepu, benchpressu a mrtvém tahu ve slovenském městě Čadca, kde se stal mistrem Evropy v benchpressu.

Kratochvíl ovládl mistrovství Evropy rekordním výkonem

 

Největší ikona trutnovského silového trojboje a benchpressu, která dlouho bojovala s nedostatkem motivace, absolvovala v letošním roce svou druhou soutěž.

Na šampionátu se Kratochvíl představil ve váze do 110 kg v kategorii masters nad 40 let. Na svůj základní pokus si nechal naložit 270 kilogramů a tento pokus byl uznaný jako platný. Následně přišel pokus o 295 kg, ale kvůli nedotlačení jedné ruky nebyl platný. I přesto se trutnovský závodník stal evropským šampiónem a zvednutá váha 270 kg znamenala i nový evropský rekord.

„Jsem šťastný, že jsem získal titul a zároveň i evropský rekord. Velké díky patří také mému týmu, jmenovitě Tomáši Mikulcovi, Aleši Lukešovi a Jiřímu Ondráčkovi, kteří mi pomáhali. Nyní plánuji odpočinek a budu se víc věnovat rodině a svým svěřencům,“ uvedl Jaromír Kratochvíl, který by byl rád, kdyby měl Trutnov další úspěšné sportovce. „Jsem rád, že klukům můžu předat část svého umu a zkušeností. Myslím, že je to dobré jak pro Trutnov, tak i rád vidím, že mé tréninkové metody fungují a Powerteam na soutěžích předvádí zajímavé výkony,“ dodal.

Do Kratochvílovy sbírky úspěchů po návštěvě Čadce přibyl další. Za svou kariéru se mu podařilo získat už osm evropských titulů a čtyřikrát se stal mistrem světa. Zároveň je držitelem světových i evropských rekordů. Na české půdě hledá konkurenci jen velmi těžko, což potvrzuje osmnáct titulů z národních šampionátů. Toto je však jen výběr z úspěchů, kterých má Jaromír Kratochvíli ve sbírce mnohem více.

(tmi, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Powerteamu Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama