reklama 

Kudrna, Gottwald a Šopinec „ochutnali“ světové judo

26.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 973

Trutnovští judisté Petr Kudrna, Radek Gottwald a David Šopinec se zúčastnili týdenního olympijského tréninkového kempu v chorvatské Poreči.

Kudrna, Gottwald a Šopinec „ochutnali“ světové judo

Na kempu byla přítomna jak česká reprezentace (Lukáš Krpálek, Pavel Petřikov, David Klamert, David Půlkrábek, Michal Horák a další), tak i další esa světového juda.

Trutnovští mladíci tak mohli sledovat tréninky v tělocvičně a na hotelu i pláži se potkávali a fotili se s osobnostmi, jako jsou Kosovanka Majlinda Kelmendi (olympijská vítězka z roku 2016, dvojnásobná mistryně světa z roku 2013 a 2014 a trojnásobná mistryně Evropy), Brazilec Felipe Kitadai (bronzový olympijský medailista z roku 2012), Srb Aleksandar Kukolj (bývalá světová jednička ve váze do 90 kg), Maďar Krisztián Tóth (vicemistr světa z roku 2104) a další hvězdy světového juda.


David Šopinec a Krisztián Tóth, stříbrný medailista z MS 2014.

Na podobné akce se nedostane každý judista. Český svaz vyslal pouze závodníky, kteří jsou zařazení do reprezentačních výběrů a naděje od starších žáků po juniory. Cíleno bylo především na kvalitní trénink před mistrovstvím Evropy kadetů a dorostenců ve Varšavě.

Přítomnost velkých jmen přilákala na mezinárodní soustředění přes 400 mladých judistů, např. z USA, Brazílie, Turecka, Ázerbájdžánu, Ruska a mnoho Evropanů.

(rgo, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Roberta Gottwalda

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama