reklama 

Na Českém poháru v Bydžově to cinklo Šopincovi a Lisému

4.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 230

Devět trutnovských judistů se zúčastnilo třetího kola Českého poháru v Novém Bydžově. Prioritním cílem výpravy bylo získat co nejvíce bodů pro nominaci na MČR. To se ale nakonec povedlo pouze závodníkům, kteří již mají na bodováno.

Na Českém poháru v Bydžově to cinklo Šopincovi a Lisému

David Šopinec sbíral body nejen za vyhrané zápasy, ale i za medailové umístění. V kategorii starších žáků do 46 kg bylo 36 závodníků. Šopinec čtyřikrát zvítězil a pouze ve finále nestačil na soupeře, takže domů odjížděl se stříbrnou medailí.

Jan Lisý bojoval v kategorii dorostenců do 73 kg, kde startovalo šestnáct závodníků. Rovněž sbíral body za vítězné zápasy, ale i za medailové umístění. Nováček ve vyšší váhové kategorii byl poražen pouze v prvním zápase. Pak si v dalších čtyřech zápasech došel bez zaváhání pro třetí místo.

Radek Gottwald se pral v kategorii dorostenců do 66 kg, v níž se na tatami dostalo 33 závodníků, celkem šestkrát. Bilancí čtyři vyhrané a dva prohrané zápasy získal body za vítězné zápasy a za umístění. Obsadil pátou příčku.

Ostatní závodníci dorostenci Vojtěch Vach, Matěj Krčmář, Tobiáš Chmelík, Michal Imerlišvili a Tomáš Duben odjeli z turnaje s prázdnou. Pouze starší žák Michal Žilka, nováček na velké soutěži, získal dílčí úspěch v podobě jednoho vítězného zápasu a připsal cenné body do národního rankingu.

(rgo, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama