reklama 

Ohromný úspěch: šest hráček v reprezentačních týmech

8.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 624

Po velkém úspěchu, kdy družstvo žákyň softbalového oddílu SK Horní Staré Město bylo oceněno jako nejlepší mládežnický kolektiv města Trutnova za rok 2018, se udála další skvělá věc. Šest hráček se stalo členkami mládežnických reprezentačních celků, a to celkem ve třech kategoriích.

Ohromný úspěch: šest hráček v reprezentačních týmech

Nikola Krajčová (ročník 2007) jede s týmem na MS v softballu U12 na Tchaiwan, její sestra Anežka Krajčová (2004) se zúčastní ME kadetek (U16) v Záhřebu, stejně jako Kateřina Šťastná (2004) a Karolína Berkyová (2003). Do reprezentace juniorek U18 se podařilo probojovat Marii-Janě Binkové (2002) a Sáře Kárníkové (2002).

Juniorky se připravují na příští rok, kdy je čeká MS U18, kdy místo konání ještě není jasné. Letos se budou připravovat na turnaji v Nizozemí a na podzim v USA (Florida).

K tomu ještě Maruška Binková a Kačka Šťastná se zúčastní Evropské kvalifikace Senior League v Nizozemí a budou bojovat o postup na Světovou Sérii v USA. Takže o letních prázdninách mají práce dost. Zahálet rozhodně nebudou, čekají je před výjezdy ještě soustředění, juniorky čeká Pražský softbalový týden na konci června, kadetky potom herní soustředění také v Praze.


Karolína Berkyová.


Marie-Jana Binková.

Pro SK Horní Staré Město, jako malý klub, který nemá velkou členskou základu to je veliký úspěch. „Několik let držíme během pravidelných soutěží krok s velkými kluby, umisťujeme se na předních příčkách a navíc plníme i reprezentační celky. Je to ale výsledek pravidelné, týmové práce všech trenérů, spolupráce s rodiči, odříkání a tvrdé dřiny,“ uvedla předsedkyně oddílu SK HSM Jana Klempířová.

Všechny hráčky, kromě nejmladší Nikoly, se v průběhu zimy připravovaly v tréninkovém středisku, jehož regionální pobočka byla zřízena i v Trutnově. Navíc za úspěchem stojí kromě klubových trenérů také kouč boxerů Milan „Piňon“ Ondráško, který se právě hráčkám zařazeným do tréninkového střediska věnoval po kondiční stránce a Olfin car fitness Horská, které bylo nápomocno s tréninkovými prostory.


Sára Kárníková.


Anežka Krajčová.

„Rezervy v trénincích samozřejmě vidíme, přece jen jsou to holky ve věku od 14 do 18 let a občas musí přijít na řadu vysvětlování, proč je potřeba trénovat, ale i to patří k věku. Někdy musí přijít na řadu spíš psycholog než trenér, ale jak je vidět, nese to své ovoce. Jsme pyšní, že se nám daří vychovávat tak skvělé hráčky,“ prohlásila Jana Klempířová.

Softball je velmi všestranná hra, u které musí hráči zvládat nejen spoustu dovedností, jako je házení, pálení, rychlé běhání, ale musí o hře i přemýšlet. A to nelze naučit hned, musí se začít od začátku a mít trpělivost. Ala každý si své místo v týmu najde.  Někdo je dobrý nadhazovač, někdo lepší pálkař, někdo je rychlý běžec a někdo má lepší odhad na míče a ti všichni tvoří dohromady tým devíti hráčů na hřišti.


Nikola Krajčová.


Kateřina Šťastná.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama