Orientační běžci přivezli stříbro a bronz z mistrovství oblasti štafet

14.6.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 300

Sezona orientačních běžců je v plném proudu. Na sobotní den připravila hradecká Slávie dopolední mistrovství oblasti štafet a odpolední městský sprint v blízkosti samotného centra Hradce Králové.

Účast byla hojná, na start se postavilo něco přes 180 štafet, z toho bylo dokonce 11 v barvách Trutnova, což je historicky nejvyšší počet. Odpoledního sprintu se pak zúčastnilo 35 trutnovských běžců z celkem 800 závodníků. Složením trutnovských štafet bohužel na poslední chvíli zamíchaly nemoci a úrazy řady nadějných běžců, takže došlo i na změny v sestavách.

Centrem štafet byl areál Kynologického výcviku policie ČR v lesích u hradeckého Lesního hřbitova. Ten byl celý oplocen a veškeré závodní tratě vedly okolo něj. Terén byl typicky hradecký - rovinatý s četným množstvím vodotečí, hustou síti cest a tentokrát i krásným okolím lesních rybníčků.

Kromě žákovských tratí se většina závodníků po divácké kontrole podívala do chráněného areálu Na Plachtě, kde byl terén hodně členitý se spoustou jam, bažinek a cestiček. Byl to takový bonbónek na závěr, kdy už hlava většiny závodníků „nepobírala“ a dost se zde chybovalo. Z toho těžili zkušení trutnovští veteráni, díky nim mohla výprava Lokomotivy slavit dvě medaile.

Stříbrná skončila štafeta se složení Milan Rejmont, Jirka Procházka a Pavel Hanuš v kategorii nejstarších veteránů H195. Bronz pak vybojovala v kategorii H135 sestava Petr Bendák, Pavel Petržela a Honza Lazák.

Rostou však i další nadějní závodníci, a to v žácích. Medaile těsně unikla klukům v H12 a to štafetě ve složení Matěj Hanák, Karel Čapek a Filip Kvášovský. Po štafetách následoval krátký odpočinek, doplnění energií a týmový rozbor načerpaných zkušeností ze štafet. Následoval přesun na Flošnu do Hradce a do centra odpoledního sprintu, které bylo u haly Slávie.

Odpolední sprint, jehož tratě vedly hlavně po sídlištích a závěrečným parčíkem, byly hodně rychlé. I přes teplé a dokonale slunečné počasí, se trutnovským barvám dařilo. Tentokráte bodovala i dámská část týmu. Vítězství si vybojovali: Andrea Kynclová v D14D, Martina Hindráková v D55C a Jarda Krejčí v H55D. Nutno zmínit i další pěkné výsledky: Milan Rejmont 4. místo H65C, Petra Kynclová 5. místo v P, Štěpánka 5. místo v D16C, Matěj Hanák 7. místo v H12C a Honza Lazák 8. místo.

Oddíl orientační běhu trutnovské Lokomotivy má nyní před sebou velkou pořadatelskou výzvu, protože příští víkend (22. - 23. 6.) na Čížkových kamnech proběhne MČR na krátké trati. Již teď je přihlášeno přes 1500 závodníků. Více info najdete na www.mcr2019.cz.