reklama 

Rytířská školka aneb Nejmladší z nejmenších v Pardubicích

10.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 237

Velmi teplé a slunečné počasí, aviatická pouť vedle baseballového hřiště a družina šesti statečných Rytířů v Pardubicích.

Rytířská školka aneb Nejmladší z nejmenších v Pardubicích

První turnaj kategorie U6 mají za sebou nejmenší hráči trutnovských baseballistů. A nemají se za co stydět. Odehráli čtyři zápasy, v nichž dvakrát zvítězili, jednou remizovali a jednou prohráli. A navíc získali celou řadu individuálních ocenění z dovednostní soutěže Masters.

První zápas proti domácím Wayne´s byl vyrovnaný od začátku do konce a oba týmy předvedly mnoho pěkných zákroků v poli. Na pálce byla vidět nervozita, ale i přes to konečné skóre ukazovalo 8:8. Ve druhém zápase předváděli mladí Rytíři skvělou obranu a vylepšili pálku, takže zvítězili 8:4.

V pauze se odehrávala dovedností soutěž, ve které byli trutnovští hráči vidět. Nejrychlejší v běhu po metách byl Ondra Romančák a o tři setiny pomalejší Jakub Rosulek. V odpalu se na druhém místě umístil opět Jakub Rosulek výkonem 22,6 metru a mezi nejlepšími třemi se objevil i v hodu.

Třetí zápas proti domácím Rytíři prospali a nedařilo se jim na pálce. Prohráli 4:12 a vypadalo to, že už ani nenastoupí do posledního zápasu. Nakonec se je za pomoci rodičů a fanoušků podařilo namotivovat a proti Orlíkům z Chocně to opět byli oni. Nenechali nic náhodě a hned od začátku soupeře válcovali. S konečným vítězným skóre 8:0 se na jejich tvářích objevil radostný úsměv.

V konečném turnajovém pořadí patřilo Rytířům druhé místo za domácími Wayne´s Word a před choceňskými Orli. Velký dík patří nejen hráčům, ale i rodičům, bez kterých se tato kategorie neobejde.

Soupiska Rytířů: Ondra Romančák, Jakub Rosulek, Albert Iliev, Teo Vydra, Honzík Ryšavý a Adam Sedláček, trenéři: V. Talábová, P. Rosulek a všichni rodiče.

Na závěr bychom rádi citovali jednoho z nejmladších účastníků, tedy Bertíka: „To byl dneska ale vedrovej pařák, co?“

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytíři–trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama