reklama 

Trutnovští tanečníci z BDAT jsou několikanásobnými mistry ČR

14.6.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 642

Víte, že v Trutnově máme aktuálně několikanásobné taneční mistry republiky? O víkendu se v městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou konalo Otevřené mistrovství ČR České Asociace Tance a trutnovský klub Bene Dance Art Team v latinsko-amerických tancích zářil na plný pecky. Do našeho města putovala sbírka 45 medailí.

Trutnovští tanečníci z BDAT jsou několikanásobnými mistry ČR

Dobré výsledky reprezentantů z Trutnova na mistrovství republiky měly na svědomí především královny Karolína Tučková a Adéla Fajfrová, které na nedávném mistrovství Evropy WADF získaly v kategorii Synchro Duo Junior 2 bronzovou medaili. Na republikovém šampionátu cenných kovů společně posbíraly hned sedm - šest zlatých a jednu stříbrnou.

Několik medailí přidaly ještě v dalších startech, takže sbírka Káji čítala třináct medailí a Áďa měla jedenáct. Hned v závěru s deseti medailemi byl Michael Krameš, který pro změnu odjížděl ze severu Čech jako král sól. Trutnovský tanečník se blýsknul devíti zlatými medailemi. Na bronzové úspěchy dosáhly nově nasazené dívky v kategorii Junior I, Marie Škvárová a Natálie Kramešová, obě získaly po třech medailích. Další medaile přivezli Eva Blažková, Nikola Bábiková, Martin Balán, Adam Souček, Alexander Souček i skupina juniorů street.

Trutnovští trenéři mají z výsledků ohromnou radost a jsou pyšní na tanečníky odváděnou práci. Skvělou práci odvedl i hlavní trenér klubu Walter Elschek, který samozřejmě nechyběl na víkendové soutěži. Všechny výkony tanečníků bedlivě sledoval z řad diváků i poroty.

Jestli vás taneční sport baví, neměli byste si nechat ujít příští víkend v sobotu již 17. ročník soutěže Trutnov Open ve Společenském centru Uffo. „Letos poprvé jsme do Trutnova získali kategorie, které jsme tady ještě nikdy neměli,“ prozradil Walter Elschek. Na parketu se bude premiérově bojovat v Taneční lize, což je po mistrovství republiky druhá nejvyšší soutěž, a to v kategoriích Junior I, Junior II, Mládež a Dospělí. „Juniorské kategorie tady máme hlavně z důvodu, aby naši tanečníci viděli, co je čeká a v jaké soutěži budou někteří příští sezonu nastupovat,“ dodal Elschek.

Letošní ročník bude zároveň oslavou dvaceti let od založení TK Bene Dance Art Teamu, přesně se tak stalo 18. května 1999. „Jsem velmi pyšný na své žáky a tým, který jsem za ty roky vybudoval. Je tomu 20 let, co jsem zakládal klub a za tu dobu u mě vyrostlo plno skvělých tanečníků. Někteří se nejen protančili do mezinárodní třídy, ale byli také finalisty MČR v latinsko-amerických tancích a vyhlášeni třetím nejlepší párem Taneční ligy mládeže v ČSTS. A dnes i jeden z nás tančí ve Vídni,“ prohlásil Walter Elschek.

(wel, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Bene Dance Art Teamu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama