reklama 

Do Trutnova má namířeno česká skateboardová špička

31.7.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 980

Historicky první velký závod ve skateboardingu se pojede v sobotu v trutnovském Junkyard parku. Betonový areál za koupalištěm, který tady vznikl před rokem pod rukama kluků z Mystic Construction, bude dějištěm druhé zastávky Queens Českého skateboardového poháru.

Do Trutnova má namířeno česká skateboardová špička

Historicky první velký závod ve skateboardingu se pojede v sobotu v trutnovském Junkyard parku. Betonový areál za koupalištěm, který tady vznikl před rokem pod rukama kluků z Mystic Construction, bude dějištěm druhé zastávky Queens Českého skateboardového poháru.

Těšit se můžete na nejlepší český riders a českou skateboardovou repre. Jezdit se bude jak street, tak park (bowl). Závodit mohou jak začínající jezdci, tak pokročilí a pro riders. V parku přibydou tribuny, aby všichni viděli. Zvukový doprovod, prodejní stánky a občerstvení nebude chybět.

Česká asociace skateboardingu i letos pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu (série ČSP Junior pro skaters do 14 let včetně a zvyšuje se prize money na 30 000 Kč), druhá část je pro pokročilé jezdce.

Úvodní díl se jel v červnu v Příbrami, další zastávky jsou v Trutnově, Havířově, Rožnově pod Radhoštěm a celý seriál vyvrcholí tradičně mistrovstvím republiky na pražské Štvanici.

Série závodů ČSP Junior

ČSP Junior je série závodů, kde se dává prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.

Série mistrovských závodů ve skateboardingu

Série závodů ČSP se jeden v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body. Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS.

Časový harmonogram:
7:00 příprava akce
08:00 registrace ČSP Junior + ČSP
08:30 start závodu ČSP Junior
11:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior
12:00 start kvalifikace Street
15:00 start kvalifikace Park
16:00 start finále Park
16:30 start ladies závodu Street
17:00 start semifinále Street
17:30 start finále Street
18:00 Best trick
18:30 vyhlášení výsledků 

(jko, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Kopřiva

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama