reklama 

Jubilejní triatlon vyhrál Kryštof Pásler, v Dolcích závodil rekordní počet štafet

29.7.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1776

Patnáctiletý triatlonista Kryštof Pásler z Batňovic ovládl jubilejní 30. ročník závodu ZPA Smart Energy Triatlon Dolce. Čtyři sta metrů plavání, dvanáct kilometrů na horském kole a tři a půl kilometru běhu zvládl člen trutnovské Lokomotivy za 49 minut a 47 vteřin, což je jeden z nejlepších výkonů novodobé éry závodu. Mezi ženami obhájila loňské prvenství Markéta Ziesková z Náchoda. Hlavního závodu se celkem zúčastnilo 87 jednotlivců a rekordních 31 štafet, na zkrácených tratích se představilo 66 dětí.

Jubilejní triatlon vyhrál Kryštof Pásler, v Dolcích závodil rekordní počet štafet

Triatlonisty přivítalo v trutnovském kempu nádherné slunečné počasí. Pořadatelé vytyčili stejné tratě jako loni, jen bójky ve vodě s výlezem do depa u tobogánu vytvářely možná trošku jiný trojúhelník. Cyklistický okruh opět přinesl zabijácký výjezd po asfaltce hnedle po startu i namáhavé a rozdrncané pasáže po loukách, přičemž to všechno krát dvě. Stejně jako běžecký okruh po rovině okolo rybníka.

Předzávodní prognózy hovořily o tom, že o vítězství si to rozdají Kryštof Pásler a loňský vítěz Rudolf Cogan, což se stalo. Uspěl čerstvý držitel bronzové medaile z MČR dorostu v Mělníku. Jakožto bývalý plavec vylézal z rybníka v těsném závěsu za dalšími dvěma nejrychlejšími plavci, kteří však předávali v depu štafetu. Pozici nejlepšího individuálního závodníka si pak Pásler udržel až do cíle. Na kole sice Cogan minutu z jeho náskoku stáhl a v běhu se rozdíl ztenčil na pouhých deset vteřin, ale triatlonista Lokomotivy se hecnul a nenechal se předběhnout.

„Myslel jsem si, že po mistrovství republiky budu hodně unavený, nohy jsem měl v úterý ještě mrtvé, ale nakonec to šlo,“ řekl Kryštof Pásler, který triatlon dělá teprve dva roky. V generačním souboji porazil novopackého Rudolfa Cogana o necelých 13 vteřin. Za dalších pět vteřin přiběhl do cíle třetí Jan Dostál z Náchoda. Na čtvrtém místě domácí závodník David Štangler už měl odstup skoro dvě minuty.

Nejlepší ženský výkon podala stejně jako před rokem při své dolcovské premiéře Markéta Ziesková. Ta svůj čas stlačila pod hodinu, což je taková neoficiální hranice hodnotného výkonu trutnovského triatlonu. Letos se pod ni dostalo 30 závodníků.

„Vzhledem k tomu, jaký jsem před závodem měla pocit, kdy se mi moc nechtělo, tak to nakonec šlo,“ usmála se nejrychlejší žena, která si náskok vybudovala v plavecké a cyklistické části. Stříbrná Táňa Metelková z Hradce Králové ji pak v běhu mohutně stahovala, ale Ziesková proběhla cílem o čtrnáct vteřin dříve. Bronz brala trutnovská Daniela Tylšová.

Za 48 minut a 34 vteřin absolvovala triatlon nejlepší štafeta ve složení Michal Jerman, Petr Karajanis a Jaroslav Mollingr. „Triatlonisti specialisti jsou schopni vítězit nad amatérskými štafetami, tak jsme byli zvědaví, jestli nás Kryštof Pásler porazí sám. Nebyl za námi daleko, což byl super souboj,“ nechal se slyšet učitel ze ZŠ kpt. Jaroše Petr Karajanis, který odjel kolo.

Jeho kolega Jaroslav Mollingr běžel. Do vody si pak půjčili Michala Jermana z plaveckého oddílu Lokomotivy, jenž ovládl tuto části závodu. „Je pravda, že bez něj by se nám nepodařilo vyhrát,“ přiznal Petr Karajanis. „Závod byl nádherný, vyšlo počasí. Pokud vím, tak se nikomu nic nestalo, takže to je super. A jen další takové závody, které tady pro nás Pavel Káňa pořádá,“ pochválil pořadatele.

Triatlonové setkání v Dolcích je o výzvách a hlavně také o zábavě, ke které třeba pořadatelé přispívají tím, že vyhlašují i jednu speciální kategorii, a to závodníky nad 100 kg. Tahat metrák váhy na trati už potřetí v řadě zvládl nejlépe Oldřich Hofman. „Rok od roku je to horší. Jsem čím dál víc línější, takže trénovat začínám až teď v sezoně, což je špatně. Ale i když jezdím na chvostu, tak mě to pořád baví. Všude po závodech mám kupu známých a nabíjí mě energií, když lidé fandí a tleskají,“ povídal šestapadesátiletý a 106 kg vážící triatlonový nestor z Dobrušky, jenž má za sebou deset železných mužů.

Stupně vítězů ZPA Smart Energy Triatlon Dolce

Muži:
1. Kryštof Pásler (Loko Trutnov) 49:47,95
2. Rudolf Cogan (TJ Nová Paka) 50:00,47
3. Jan Dostál (Vella Náchod) 50:05,17

Ženy:
1. Markéta Ziesková (Kasper - Swix Team) 59:31,27
2. Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 59:45,65
3. Daniela Tyšlová (Loko Trutnov) 1:02:51,60

Nad 100 kg:
1. Oldřich Hofman (TC Dobruška) 1:14:16,21
2. Jan Götz (Trutnov) 1:15:49,83
3. Radek Horák (Spartak Trutnov) 1:17:37,20

Štafety:
1. TJ Lokomotiva UP Group Trutnov (Michal Jerman, Petr Karajanis, Jaroslav Mollingr) 48:34,55
2. Kasper - Swix Team 2 (Tomáš Kudrna, Štěpán Schubert, Matyáš Dvorský) 49:21,76
3. Střely (Dan, Čeněk a Jan Augustovi) 52:45,80

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama