reklama 

K triatlonu krok za krokem (4. díl): Ideální čas prohlédnout si trať

23.7.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1085

Pokud jste se s námi připravovali na ZPA Smart Energy triatlon v Dolcích, zbývá vám do startu vašeho možná prvního triatlonu už jen několik hodin. Zítra jdete na to! Trénink by tak už měly nahradit spíše odpočinek a taktická příprava.

K triatlonu krok za krokem (4. díl): Ideální čas prohlédnout si trať

Poslední tréninky před závodem by měly být volnější s několika rychlými úseky v jednotlivých disciplínách. Pokud to máte blízko, je také ideální čas prohlédnout si tratě. Podle sdělení pořadatelů jsou připravené, i když označené budou až bezprostředně před závodem. Mapy najdete na webu závodu.

Včera v Dolcích se uskutečnila oficiální prohlídka cyklistické trati, jejíž průvodcem byl stavitel trutnovských trailů Jan Rejl. Upozornil na obtížná místa a rozdával rady, jak najít optimální stopu.

Triatlon na Dolcích

středa 24. 7. 2019

  • 400 m plavání
  • 12 km MTB cyklistika
  • 3,5 km běh

13:00 - 16:15 prezentace
14:00 start závodu dětí na zkrácené trati
17:00 start hlavního závodu (muži, ženy, štafety - dvou či tříčlenné, nad 100 kg)
19:00 vyhlášení výsledků

Přihlásit do závodu se můžete ZDE.

Samotná předzávodní příprava pak také musí obsahovat nachystání všech potřebných věcí. Projděte si v hlavě postupně celý závod a připravujte si vše, co budete postupně potřebovat - závodní oblečení, plavecké brýle, helmu, atd. Zkontrolujte samozřejmě také technický stav kola. Poraďte se také s někým zkušenějším, možná vám prozradí nějaký svůj tip. Jedním z nich jsou typické triatlonové tkaničky v běžeckých botách - klasické tkaničky nahrazuje pružná guma zakončená brzdičkou.

Pro hobbíky bude trutnovský triatlon buď jen výzvou pro sebe samého, či soubojem s kamarádem. Na předních pozicích závodu se však dají očekávat špičkové závodní výkony. O obhajobu loňského vítězství bude usilovat novopacký Rudolf Cogan, který nic neponechává náhodě a už minulý týden trénoval na tratích závodu. V souboji generací by pak jeho největším vyzyvatelem měl být Kryštof Pásler z trutnovské Lokomotivy, který svoji aktuální formu ladil k mistrovství republiky dorostu. Na něm o uplynulém víkendu získal fantastické třetí místo.

Bude zajímavé sledovat i to, jak si jednotlivci povedou v porovnání se štafetami. „Štafety se nám poslední dobou zvrtly trochu jiným směrem, než jsme původně zamýšleli. Mělo to být o tom, že se kamarádi domluví, že sice třeba nedají celý triatlon, ale podělí se o jednotlivé úseky. Na předních místech se však rekrutují sestavy složené ze špičkových plavců, cyklistů a běžců. Přitom pro tyto sportovce by právě mohlo být zajímavé doplnit svoji top disciplínu zbylými dvěma a absolvovat celý závod individuálně. My jako pořadatelé bohužel neumíme rozlišit ´hobby´ a ´profi´ štafety.", uvedl na vysvětlenou Pavel Káňa.

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama