reklama 

Někteří se vracejí už sedm let. Baví nás to tady, zní z Kasper Trutnovských kempů

18.7.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 872

Včera na Dolcích závodili v triatlonu, dnes někde pobíhají v Krkonoších, před sebou mají například ještě výzvu v podobě speciálního desetiboje a za sebou už lekci jógy. Účastníci Kasper Trutnovských kempů se nenudí. Zábavy a vyžití mají během jednoho týdne víc než dost. A o tom hlavně je letní sportovní tábor, který už sedmým rokem v Trutnově pořádá trenér běžců na lyžích Jakub Opočenský.

Někteří se vracejí už sedm let. Baví nás to tady, zní z Kasper Trutnovských kempů

„Kemp probíhá úplně stejně jako v předchozích letech. Ti, co jsou ubytovaní, mají ráno rozcvičku, pak máme všichni dopolední a odpolední program plus o polední pauze a večer děláme různé besedy nebo si zveme hosty. Letos nás už navštívil kajakář Matyáš Zieris, cvičili jsme jógu s Ilonou Limberskou, příští týden za námi přijede Martin Zach a pro mladší děti chystáme i jedno velké překvapení,“ prozradil 33letý kouč z Trutnova, který však většinu roku žije a trénuje v Norsku.

Na prvním turnusu tento týden, určeném pro ročníky 2003 až 2008, je asi šedesát dětí, z nichž jsou dvě třetiny ubytované v Penzionu Atrium a jedna třetina dochází do kempu příměstskou formou. Co organizátory z Kasper Swix Teamu musí těšit, je fakt, že někteří účastníci jsou tady už posedmé.

„Baví nás to tady, nejvíc atletika. U nás takové sportovní kempy nejsou. Docela často tady hrajeme hry a našly jsme si zde kamarády,“ povídaly sjezdařka Natálie Balcová z Velké Meziříčí, běžkyně na lyžích Veronika Střešňáková z Nového Města na Moravě a biatlonistka Eliška Seidlová, proč se každé léto vrací do Trutnova. „I když letos je těžší, než to bývalo,“ postěžovaly si s úsměvem.

Mladé lyžařky si mimo jiné letos vyzkoušely i noční běh městem, což však dostaly za trest, že se bavily na pokoji po večerce. „Ve finále to ale zase byla sranda a všichni se tím bavili,“ poznamenal vedoucí Pavel Vozka. Ten je v roli instruktora na kempu popáté, přičemž poslední tři roky na plný úvazek, a je takovou pravou rukou Jakuba Opočenského. „Líbí se mi, že to máme všestranně zaměřené. Není to jen o nějaké tvrdé dřině, sportu, výkonu, ale děti si to prostě tady užijí,“ říká.

Program kempu je vždycky připravený tak, aby byl vtipný a každý rok se měnil, i když vychází z určité kostry. „Někdy je to náročné, vzhledem k tomu, jak je program nabitý, ale zároveň je tam i ta zábava, která to kompenzuje,“ tvrdí Pavel Vozka a věří, že to samé si myslí i děti. On sám na podobném kempu nikdy nebyl. Zná jen klasická soustředění, kde je to jen o tom ráno vstát, jít na rozcvičku a pak trénovat, trénovat a trénovat. „Zábavu jsme si tam museli dělat sami, zatímco tady to dětem organizujeme my,“ prozrazuje jeden z deseti instruktorů, kteří jsou na kempu. Šest z nich bydlí s dětmi na penzionu.

Jejich letošní sestava se z různých důvodů (rodina, dovolená, zaměstnání…) asi z poloviny obměnila. „Je to taková generační výměna, protože všichni trenéři, kteří tady byli do loňského ročníku, tak zde působili od začátku kempu,“ poznamenal Jakub Opočenský. „Sázíme na naše týmové členy, ale letos tu třeba máme i Jáchyma Cenka, který byl se mnou rok v Norsku na stáži a v týmu,“ dodal ke složení vedoucích.

Přednáška o relaxačních cvičeních, supersprint na 100 metrů na kolečkových lyžích a in-line bruslích, výlet do lanového v Peci pod Sněžkou a odtud výšlap na Sněžku, přičemž nejstarší skupinu čeká skoro třicetikilometrový běh přes Krkonoše. To je část nových aktivit, které děti zažijí na kempu. A další jsou triatlon, gymnastika, aerobik, výjezd na kolech na traily k Čížkovým kamenům, táborák…

„Je tady bohatý program, každý den děláme něco jiného. Občas je to fyzicky náročný, když jsme třeba lyžovali nebo běhali, ale pořád mě to tady baví,“ vyprávěl třináctiletý trutnovský běžkař Jiří Matoulek, který se na kempu objevil potřetí.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Michael Mráz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama