Šťastná třináctka přinesla triatlonistům dvě medaile

23.7.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 570

V Sokolově a Mělníku se uskutečnila republiková mistrovství v triatlonu žákovských a mládežnických kategorií. Oba závody byly podmínkami rozdílné jako voda a oheň, oba však přinesly trutnovským triatletům bronzové medaile.

V chladném a deštivém Sokolově bojovali žáci na převážně rovinatých tratích. Mezi deseti a jedenáctiletými dívkami zaplavala nadstandardně Anna Petráčková. Přestože pak ve svých parádních disciplínách cyklistice a běhu neprodala v dešti vše, na co má, vybojovala krásné třetí místo.

V dalších kategoriích byli nejúspěšnější Milan Petráček na 7. místě mezi chlapci 10 - 11 let a Nicol Kirschová mezi dívkami 12 - 13 let. Dobře rozjetý závod měl i Adam Skořepa v nejprestižnější kategorii chlapců 14- 15 let, ale po velice rychlém plavání a prvním depu neudržel kontakt v první skupině a doběhl nakonec na 12. místě.

O týden později v Mělníku přivítala závodníky pro změnu pekelná výheň rozpálených mělnických vinic. Republikový šampionát byl vypsán pro kategorie dorostu (16 - 17 let) a juniorů (18 - 19 let).

Kryštof Pásler na kopcovitý závod ladil formu a chtěl si spravit chuť poté, co na předchozím závodu Českého poháru musel odstoupit ze závodu z první skupiny kvůli defektu. Po tradičně výborném plavání se Kryštof zapracoval do silné skupiny a bylo vidět, že náročný profil kola mu sedí. Do běžecké části vybíhal na páté pozici mezi dorostenci (závod se jel společně s ostatními kategoriemi) a zejména ve strmém stoupání od soutoku Labe s Vltavou k mělnickému zámku se v každém ze tří okruhu posouval dopředu. V závěru měl na dohled i druhou příčku, s bronzovou medailí však byl nadmíru spokojen stejně jako celý podpůrný tým trutnovské Lokomotivy.

Na začátku srpna pak bude mít Kryštof premiéru v reprezentačním dresu ČR na závodě Evropského juniorského poháru v Táboře.

Perličkou je, že oba medailisté, Anička i Kryštof, získali své úspěchy se startovním číslem 13.